AGM U15 bolo jedno víťazstvo od zlata, napokon končí tretie

Výber ObFZ Nitra AGM U15.

Výber pod vedením bratov Slovákovcov zvládol prvý zápas finále proti ukrajinskému Kovelu Volyn, keď po góle Balká vyhral 1:0. Ďalšie dva však zaváhal, preto nepije z najväčšieho pohára. 

V turnaji U15 bojovalo najmenej mužstiev -8. Boli rozdelené na dve štvorčlenné skupiny a ich víťazi a tímy z druhých miest utvorili jednu štvorčlennú finálovú skupinu, ktorej celkovému víťazovi zavesia na krk zlaté medaily. Zápas proti Kovelu sa niesol v taktickom duchu, jediný, kto rozvlnil sieť bol spomínaný Balkó, ktorý vzal loptu na ľavom krídle a prešiel s ňou až do brány.

Stále platilo, že ,,slovákovci“ ešte do posledného zápasu neinkasovali, Zelka z Lukáčoviec a Černák z Horného Ohaja držali dvestominútovú nepriestreľnosť. Najbližší zápas sa odohral súčasne s finále U17 o 14:00, kde sme sa stretli s poľskou Trojkou Lochow, doplatili sme na nevyužité šance a remizovali sme. V tom poslednom nám stačila aj remíza, keďže paralelne hrané stretnutie nám hralo do karát. Zrejme únavou a dobrou taktovkou hrou súpera sa nám jeho rýchly gól otočiť nepodarilo. 

AUTOR: Erik Barát.