Bez hviezd k hviezdam. HUSÁRIK U19 zas zlatý!

Nebola ruka, ktorá by Géciho po finále nevyhadzovala.

Do tretice to najlepšie! Výber ObFZ Nitra HUSÁRIK U19 vyhral tretí letný veľturnaj v rade, vo Vroclave porážal mestá. „Toto sú chlapci z dedín?“ krútil hlavou český druholigista z Vlašimu.

Siedma séria penált. Rýchla smrť. Morvai premenil, ide Vlašim. Čech zvolil rozbeh na štyri kroky. Géci nastražil oči, nohami kmital na čiare ako v Let´s Dance. Sťa tiger sa vrhol doprava. Chytil! „Povedal som, nech robí na čiare sprostosti, zneistí strelca. Počúvol ma, dal si poradiť a napokon to vychytal, som na Mirka obrovsky hrdý,“ jasal expert na brankárov Roman Hromádka.

V majstrovských pokrikoch, kolečkách a tančekoch expresne pribehol vroclavský mikrofón. „Neviem, čo mám povedať, som obrovsky šťastný, ďakujem všetkým,“ tlačil Géci angličtinu cez slzy.

Pohár vychytali zlaté ruky Géciho.

Pohár vychytali zlaté ruky Géciho.

Príbeh ako z neba upletený pokračoval i na ceremoniáli. HUSÁRIK U19 neostal v oblakoch a porazeným slušňákom spravil špalier, na férové skandovanie „Vlašim, Vlašim!“ nemo zíral i riaditeľ Wroclaw Trophy Mateusz Zielinski. „Ste tu najlepší, pridaná hodnota turnaja,“ zvážneli tri dni staré slová moderátora Pawla Golebskeho.

Vo finále si prešli očistcom (celý zápas boli lepší, Vlašim šťastne vystrelil penalty 5 minút pred koncom), inak to bola krasojazda. Chlapci ukázali, že nie sú najlepší len v okresoch Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce, ale aj na top európskom turnaji! Veď porazili jedného okresného (Podolí) a dvoch krajských (Košťany, Slatina) českých majstrov, nepríjemných domácich (Ziebice), strieborný tím 6. anglickej ligy z Londýna (Pulse Premier Football) a druholigových Čechov z Vlašima, ktorý finále dokonca vysielal svojmu 12-tisícovému mestu naživo. „Vo Vroclave sme vyhrali už pred dvoma rokmi, vlani v Kaposvári, teraz to bol jednoznačne najťažší turnaj. Nebrali sme hviezdy, ale len pokorných chalanov, nikto sa nepovyšoval, tretie zlato sme si krvopotne vydreli. Som rád, že sme potešili predsedu Števa Kormana, ktorý celý výlet za hranice na päť dní zrežíroval. Títo chlapci budú navždy moji zlatí chlapci,“ rozoberal Jozef Brath. S asistentom Petrom Zabákom vybudovali takticky špičkové mužstvo.

Zážitok na celý život.

Horný rad: Dominik Pružinský (Sľažany), René Lindovský (Nevidzany), Martin Kilian (Janíkovce), Adam Straňák (Močenok), Kristián Košťál (Alekšince), Radoslav Tatarkovič (Nevidzany), Lukáš Borčin (Žitavany), Ivan Čurgali (Janíkovce), Adam Chňapek (Veľké Zálužie), člen VV ObFZ Nitra Pavol Mesároš, predseda ObFZ Nitra Štefan Korman. Dolný rad: asistent trénera Peter Zabák, Erik Muller (Nevidzany), Miroslav Géci (Topoľčianky), Peter Mikula (Zbehy), Dávid Šmitala (Nové Sady), Matúš Nagy (Močenok), Jakub Matušík (Nevidzany), Martin Keszeg (Nevidzany), Juraj Balko (Nevidzany), Dávid Morvai (Vlčany), tréner Jozef Brath.

Tréneri sa úžasne trafili do Sľažančana Pružinského, myšky z Močenka Nagyho i vlčianskej formuly Morvaia. Nováčikovia by za dres výberu strčili hlavu do frézy, skvele zalepili neisté miesta mozaiky, navyše hviezdili tradičné opory Košťál (Alekšince) a Chňapek (Veľké Zálužie), prím hrala kolónia z Nevidzian, hlavne Tatarkovič, Lindovský a Müller. Stroj šliapal 6 zápasov ako z fabriky, vrcholom ľadovca bolo 6 gólov najlepšieho strelca Borčina, býka zo Žitavian. No a v bráne zastreli roletu 4 nuly Géciho z Topoľčianok. „Keď sme porazili Angličanov, uverili sme, že môžeme vyhrať celý turnaj. Mali sme správnu mentalitu šampiónov, na ihrisku sme išli naplno. Na päť dní vo Vroclave budem navždy spomínať, ďakujeme trénerom Brathovi a Zabákovi, akú partiu dali dokopy,“ sňal klobúk kapitán Kristián Košťál.

Sto najlepších z dediniek šlo za hranice a čerešnička chutila svetovo.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Wroclaw Trophy.