Čakajovce či Obyce o lídra, šlágre aj v Kolíňanoch a Pohraniciach

Diakovce to proti Seliciam budú mať ťažké, ale kedy sa chytiť, keď nie v derby? Oprava: derby je vlastne v novej galantsko-šalianskej siedmej lige každý jeden zápas... FOTO: Peter Prna.

Futbalové menu na víkend uspokojí aj najväčších gurmánov. Šiesta liga a siedme majú na pláne piate kolo, z každej súťaže vyberáme jeden ťahák.

V sobotu privstaňte, aby ste stihli pokosiť záhradu a poobede naberte smer Obyce, kde hrajú o prvé miesto Hosťovce, v nedeľu si zas strihnite o jeden z piatich ťahákov (všetky sú o 16.00 h), najlepšie spravíte, keď pôjdete na Kolíňany – Rišňovce. Ale ani inde to nebude na zahodenie, Pohranice oživia derby s Hosťovou, Diakovce privítajú Selice a chcú prvú výhru, o čelo budú hrať v Čakajovciach, kam príde Svätoplukovo. Nech už prstom ukážete na ktorúkoľvek dedinku, nezabudnite sa po futbale ponáhľať fandiť Nitričke do Trnavy (19.00 h).

Päť líg, päť šlágrov. Vyberte si.

VI. LIGA
Kolíňany (7.)Rišňovce (3.)
MOTÍV: Lepší zápas v nedeľu nebude. Dvaja z okruhu favoritov na postup, dva pojmy na oblastnej mape. Kolíňany majú šesť bodov z dvanástich možných, nováčik z Rišňoviec o tri viac. „Kolon“ hrá doma, takže bude tvoriť a k víťazstvu bližšie. Ale ak sa hostia neprispôsobia, zrodí sa horedolefutbal. Kefu 15:3 nečakajte, no záplavu gólov asi hej. A čo je úplne naj, môžu proti sebe nastúpiť otec a syn Rimanovskí! Milan (51) za domácich a Kevin (23) za hostí, teda ak sa stihne vrátiť z last minute dovolenky.
KTO CHÝBA: Matúš Levčík, Tomáš Michalička (zranenie) – K. Rimanovský, T. Ondrejka, P. Bauman (otázny štart).
● Norbert Varga, hrajúci predseda Kolíňan: „Vo vyrovnanej šiestej lige majú Rišňovce veľmi dobré mužstvo, jedno z najlepších, avizoval nám to už aj náš tréner Dekýš. V zime sme od nich v príprave dostali osmičku, takže pred nedeľou máme veľký rešpekt. Ale boli by sme hlúpi, keby sme nechceli vyhrať, ideme si po tri body. Dúfame, že to šťastie, čo sme nemali v Lehote, sa k nám teraz prikloní a budeme lepšie využívať šance.“
● Peter Macháč, kapitán a stredný záložník Rišňoviec: „V šiestej lige sa nám páči, je oveľa lepšia ako siedma, nechceme v nej hrať druhé husle. A na nováčika sa nám zatiaľ aj darí, prehrali sme len v Žitavanoch. Kolíňany detailne nepoznáme, no istotne sú kvalitný súper, pred ktorým máme rešpekt. Chceme uspieť a naďalej poctivo pracovať na udržaní sa v hornej polovici tabuľky.“

Kolíňany sú pre Petra Dobiaša jedenásty klub, bývalý hráč PSV Eindhoven má dnes 37 rokov a v dedinke trénuje dorast. FOTO: MY Nitrianske noviny - Ladislav Odráška.

Kolíňany sú pre Petra Dobiaša jedenásty klub, bývalý hráč PSV Eindhoven má dnes 37 rokov a v dedinke trénuje dorast. FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

VII. LIGA GALANTA – ŠAĽA
Diakovce (14.)Selice (3.)
MOTÍV: Derby cez mesto. Znovuzrodené Diakovce, ktoré dlho ani nevedeli, či vôbec budú hrať futbal, sa zatiaľ v novej siedmej lige trápia, ale nič iné sa ani nečakalo, veď za lepším im v lete odišlo sedem hráčov. Ale nová nedeľa, nová výzva. Hoci Seliciam ide (3-1-0/9:3), v „Deákoch“ to ešte nikto nikdy nemal ľahké. Diakovce si pozajtra idú po prvé víťazstvo – no pozor, kvalita je na strane exšiestoligových hostí.
KTO CHÝBA: Marek Mondočko, Marián Mondočko (robota), Peter Rózsa (zranenie) – Marcel Oláh, Marián Bartišek (zranenie), Norbert Hegyi, Marián Kun (otázny štart).
Norbert Očovský, hrajúci tréner Diakoviec: „Doma sme dvakrát remizovali 0:0 a vonku dvakrát prehrali, naposledy na pôde béčka Dolných Salíb 0:2. Mali sme to tam veľmi ťažké, rozhodca nám neodpískal dve čisté penalty a my sme zahodili osem šancí… V nedeľu nám neostáva nič iné ako vyhrať. Selice majú lepšie mužstvo, ale v susednom derby ich chceme poraziť aj napriek absencii trom hráčom základu.“
Ivan Zsák, hrajúci tréner Selíc: „Ani my sami sme nečakali, že po štvrtom kole budeme mať desať bodov a žiadnu prehru, sme spokojní, avšak radi by sme zlepšili náš herný prejav. Je nám jedno, kam ideme hrať, všade chceme vyhrať, hoci je pravda, že každý zápas vonku je ťažký. Diakovce budú naladené na výhru, ale ľahko sa nedáme.

Diakovce to proti Seliciam budú mať ťažké, ale kedy sa chytiť, keď nie v derby? Oprava: derby je vlastne v novej galantsko-šalianskej siedmej lige každý jeden zápas... FOTO: Peter Prna.

Diakovce to proti Seliciam budú mať ťažké, ale kedy sa chytiť, keď nie v derby? Oprava: derby je vlastne v novej galantsko-šalianskej siedmej lige každý jeden zápas… FOTO: Peter Prna.

VII. LIGA A
Čakajovce (1.)Svätoplukovo (2.)
MOTÍV: Duel dvoch výborných brankárov (Mako – Gardian) a hlavne stopercentných tímov, ktoré zatiaľ len vyhrávajú, takže pôjde o prvé miesto. Čakajovce naposledy vyhrali u silných Lukáčoviec 2:1 a Svätoplukovo vydrelo s Cabajom-Čáporom derby body 3:2. Súperov nazvime rivalmi, veď aj čakajovský manažér Peter Bojda pred sezónou hlásal, že sa už nevie dočkať Svätoplukova. „Sovy“ majú najkvalitnejšie a najskúsenejšie mužstvo v lige a preto by mali „Šalgov“ poraziť. Ale keď bude mať svätoplukovský strelec Adrián Hnilka svoj deň, kto ho zastaví?
KTO CHÝBA: Gregor Vnučko (študijne povinnosti), Peter Penzeš, Vladimír Klačman, Marek Maga (otázny štart) – Jozef Šuchman (zranenie), Stanislav Mokráš (otázny štart).
Matej Ambróz, útočník Čakajoviec: „Nechcem nikoho uraziť, ale máme dosť silné mužstvo na to, aby sme nehrali siedmu ligu, ale šiestu. V tomto ročníku chceme hrať o špicu a pobiť sa o postup do šestky. Do každého zápasu ideme vyhrať, inak to nie je ani proti Svätoplukovu. Protivníka však priveľmi nepoznám, neviem, akú mám od nič očakávať taktiku.“
Adrián Hnilka, útočník Svätoplukova: „Čakajovciam ide, vyhrali štyri zápasy v rade, dokonca aj na silnej pôde v Lukáčovciach, vnímam ich ako stabilný tím s dobrým stredom zálohy a útočníkom Ambrózom. V nedeľu to budeme mať u nich ťažké, ale pri dobrej súhre by sme mohli byť úspešní. Tri body súperovi nedáme ľahko.“

Tak vedia to Čakajovce na Svätoplukovo alebo nie? V minulej sezóne vonku prehrali 0:6, ale doma vyhrali 6:2. FOTO: OFK Čakajovce.

Tak vedia to Čakajovce na Svätoplukovo alebo nie? V minulej sezóne vonku prehrali 0:6, ale doma vyhrali 6:2. FOTO: OFK Čakajovce.

VII. LIGA B
Pohranice (12.)Hosťová (13.)
MOTÍV: Derby! Susedia, nie tí z telky, ale z dedín sotva dva kilometre od seba, v jednom veľkom šlágri. Čo na tom, že sa ani jednému nedarí, že Pohranice fasujú a Hosťová je rada za jedenástich v poli, keď presne pre takéto zápasy sa hráva futbal. Odvekí rivali nechcú trčať v suteréne, pobijú sa o body tabuľkou naprieč hore. Pohranice v nedeľu prvýkrát vyhrali, Hosťová iba prehráva, v nedeľu to bude hlavne o bojovnosti. A bojovnosti. A bojovnosti.
KTO CHÝBA: Štefan Hók (ČK), Enrik Hajdu (otázny štart) – nikto.
Štefan Hók, hrajúci tréner Pohraníc: „Hráme doma, takže od prvej minúty nastúpime s taktikou nastavenou na víťazstvo. Tešíme sa na derby. Skúsenejšie mužstvo má určite súper, poznám ostrieľaných Šindlera a Vavroviča. Hosťová však zatiaľ nemá ani bod, bude u nás chcieť vyhrať, no my jej nič nedarujeme.“
Stanislav Brath, predseda Hosťovej: „Uvidíme, koľkí a akí hráči nám prídu, posledné roky máme problém s počtom. Zápas v Pohraniciach bude derby, favoritom sú domáci, ale stať sa môže všeličo. Ale pre nás body nie sú podstatné, chceme hlavne dobre zahrať.“

Dvadsaťročný Peter Ivaška hráva za Pohranice v poli, no ešte lepší je v bráne.

Dvadsaťročný Peter Ivaška hráva za Pohranice v poli, no ešte lepší je v bráne.

VII. LIGA C Sever
Obyce (2.)Hosťovce (1.)
MOTÍV: Kto by bol v lete povedal, že Hosťovce vyhrajú z prvých štyroch kôl tri a budú prvé? Len hotový blázon! Ale taká je realita. Bojovníci hrajúceho trénera Mateja Škulu idú ako správne píly, Skladan či Chrenko v strede, Kubalovci na hrote, tým ide. Ale v Obyciach naposledy vyhrali pred troma rokmi a vlani tu dokonca dostali 0:13, v sobotu to bude teda pre lídra najvážnejšia skúška. To aj preto, že niektorí Obyčania ako Mikuš a Vnad sa s loptou už narodili a za druhý titul pre rodisko spravia všetko. Určite príďte, hrá sa už v sobotu o 16.00 h.
KTO CHÝBA: nikto nikomu.
Gustavo Alberto Acevedo, defenzívny záložník Obýc: „V tabuľke sme druhí, prehrali sme len derby s Machulincami. Hosťovce sú prvé, ale na sto percent vyhráme. Sme lepší, máme dobrých hráčov, ktorí vedia s loptou a majú kvalitu, plus sme premotivovaní. Na super ihrisku čaká divákov krásny zápas.“
Matej Škula, hrajúci tréner Hosťoviec: „Sme prví, prehrali sme len raz, keď nám v nedeľu proti Hostiu chýbala bojovnosť. Keď ukážeme viac srdiečka, pôjde to aj vonku. Do Obýc ideme s cieľom ustrážiť ich strelca Mikuša a zabojovať o víťazstvo, hoci dôležitý by bol aj bod. Z Nemecka príde domov Fero Vo Thanh, takže sme kompletní.“

Nikde sa na Zlatomoravsku nehrá ťažšie než na Obyciach. Sobotný triumf Hosťoviec by bol veľkým prekvapením.

Na Zlatomoravsku sa nikde nehrá ťažšie než na Obyciach. Sobotný triumf Hosťoviec by bol veľkým prekvapením.

Autor: Martin Kilian ml.