Campri Cup volá na derby do Jelenca či Čiernych Kľačian

cak vyc

Len 47 hodín pred nedeľnými 6. kolami šiestej ligy a štyroch siedmych sa verejnosti pripomenie pohárová súťaž Oblastného futbalového zväzu v Nitre. V Campri Cupe je v piatok o 16.30 h na pláne sedem osemfinálových zápasov a jedno derby z tretieho kola.

Čo je Campri Cup zač, vie za jeho ročnú existenciu už v okresoch Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce každý futbalový fajnšmeker – 74 tímov sa pod hlavičkou ObFZ Nitra na ihriskách pretláča o zlatý grál a nie iba pre pekný pocit. Odmena pre víťaza 7-kolovej vyraďovačky bola naposledy priam vznešená: nové dresy od primátora Nitry Jozefa Dvonča, tisíc eur na účet, výlet na zápas Slavie Prahe a postup do Slovnaft Cupu!

V polke septembra živí svoje sny na historický úspech presne 17 klubov zo šiestej a siedmych líg. Po zajtrajšom osemfinále ich ostane len 11, akosi to naoko nepasuje, že? To preto, lebo Jelenec proti Kolíňanom bude v piatok iba dokončovať 3. kolo (víťaz bude hrať v osemfinále proti Veči), zatiaľčo 10 ďalších tímov si to rozdá o vstupenky do štvrťfinále.

A hoci duely Mojmírovce – Janíkovce a Lukáčovce – Hostie odložili, je betón, že zajtra o 16.30 h sa bude na šiestich dedinách na čo pozerať.

● Ako lampa komárov, tak láka futbalových gurmánov derby Jelenec – Kolíňany. Bitka cez roľu veští skvelý futbal, veď kým domáci bez straty vedú VII. ligu B, hostia sa po víkende vyšvihli v VI. lige na tretiu priečku. Bohvie, či správnu šatňu trafí Jelenčan v službách Kolíňan Juraj Kubaľák…

● Bookmakeri by mali zatmenie, keby si ich spýtate na duel Hájske – Horný Ohaj. „Oranjes“ v nedeľu vo Svätoplukove prišli o svoju 6-zápasovú sériu výhier, hostia z Vrábeľ v ten istý deň nepresvedčili doma s Veľkým Cetínom.

● Sklamanie šiestej ligy proti prekvapeniam. Veď čakalo sa, že po šiestom kole budú Žitavany druhé a Čechynce trináste, no je to naopak. Iskra musí doma hlavne postaviť tvrdšiu obranu, aby jej brejky agilných hostí nenarobili galibu.

● Veľký test neverických ambícii! Aj taký názov sedí ako uliaty na zajtrajší šláger proti Dolným Obdokovciam. Tím snov zo VII. ligy C bude pokúšať šťastie proti šiestoligovým matadorom. Všetky oči sú už teraz na domácom strelcovi Oskárovi Kukučkovi – ponáhaňa bodockého stopéra Miroslava Černého?

● Derby Výčapy-Opatovce – Čakajovce sa 4 roky nehrali a teraz sa s ním roztrhlo vrece! V šiestej lige v auguste vyhrali doma Čakajovce, štafetu preberajú Výčapania, kde bude susedský duel pod hlavičkou osemfinále Campri Cupu. Zverenci trénera Milana Srňanského majú lídrovi najvyššej oblastnej súťaže čo vracať.

● To najlepšie na koniec? Možno áno, pretože zápas Čierne Kľačany – Volkovce bude zajtra ozajstnou chuťovkou. V kvalite sú misky na váh na strane nabúchaného šiestoligistu, ale lepšiu náladu má domáci prvý tím VII. ligy C Juh. Dedinky delia iba tri kilometre, perfektný futbal a skvelá kulisa bude samozrejmosť.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Veronika Gregušová.