Dobrý večer z družobného Olomouca

vecera

Dva výbery Oblastného futbalového zväzu Nitra sa vybrali na tradičný Turnaj predsedu Oblastného futbalového zväzu Olomouc. Vlani sme domov doniesli striebro, poskočíme ešte o stupienok vyššie?

Prvý z dvoch dní mal počiatok pred Atletickým štadiónom v Nitre. Predseda zväzu Štefan Korman, člen výkonného výboru Peter Chren, sekretár Vladimír Lyžičiar a rodičia detí zapriali 38 nadšencom futbalu šťastnú cestu.

Výprava ObFZ Nitra odišla dnes okolo obeda a vráti sa zajtra večer.

Výprava ObFZ Nitra odišla dnes okolo obeda a vráti sa zajtra večer.

Šéfom výpravy je Pavol Mesároš, člen výkonného výboru ObFZ Nitra a podpredseda OŠK Lehota, ktorý neskrýva veľké ambície: „V prvom rade si plníme úlohu, ideme na 18-ty ročník po sebe, na ktorý sa tešíme. Je to pre nás, ale aj pre zväz výzva, aby sme sa prezentovali v dobrom svetle a umiestnili sa na dobrých priečkach.“ Ide o veľa: „V prvom rade ďakujeme predsedovi zväzu Štefanovi Kormanovi, ktorý nám dáva takéto možnosti, a na ktorom to celé stojí. Je naďalej výberovo aktívny, čo je v dnešnej dobe dosť zriedkavé. Dúfame v opätovné urobenie dobrého mena a maximálnu snahu hráčov s realizačným tímom!“ zakončil s vervou.

Po ceste sa autobusom ozývalo obľúbené „ó begino“ v podaní Vladimíra Violu a Romana Hromádku. Druhý menovaný vytasil z portfólia jedno pekné futbalové príslovie: „Keby bol futbal drogou, predávkoval by som sa.“ Vyjadril sa aj k samotnému turnaju: „K turnaju budeme pristupovať vysoko zodpovedne, chlapci sú naštartovaní. Je to medzinárodný turnaj, berieme ho s plnou vážnosťou. „S Bodym“ (Vladimír Viola) sme sa snažili zložiť to najlepšie, čo sme videli na tréningoch. Poďakovanie patrí pánom Blehovi a Vrbovi z Močenka, ktorí nám umožnili hrať s domácou „dvanástkou“ dva prípravné zápasy. Mali sme krátky čas na prípravu, tréning užšej nominácie bol v mestskej hale v Nitre. Poďakovanie taktiež patrí rodičom a deťom za to, že na každom tréningu neklesla účasť pod 99,9%. Verím, že budú obe kategórie kvalitne reprezentovať ObFZ Nitra a že U13 pod fantastickým trénerom Núdznym tento turnaj vyhrá!“

Hneď po príchode sme sa ubytovali v hoteli Best, ktorý našu výpravu vystihuje. Večera v 300 metrov vzdialenej reštaurácii bola prinajmenšom chutná. Každý jeden z 38-člennej výpravy si pochutnával na kuracom rezníku s pyré a uhorkou. Chybu nemalo ani Vianočné mestečko s trhmi, na ktoré sa šlo hneď po večeri a s dunivými pokrikmi. Kto z detí mal české peniaze, doprial si nealkoholický punč.

Prvý deň bol asi len predkrm toho, čo nás tu čaká, pretože sme sa ešte nepredviedli na palubovke. Hala Univerzity Palackého bude horieť super futbalom českých dediniek a slovenských výberov. Budíček je o 7:00, po ňom nasledujú raňajky a hor sa na vec!

Výber ObFZ Nitra U13: tréner Ján Núdzny.
Brankári: Tomáš Paulík (Chrenová), Jakub Dobiáš (Čeľadice).
Hráči v poli: Filip Brath (Čeľadice), Marko Mareček (Nové Sady), Martin Rumanko (Nevidzany), Samuel Fekets (Vinodol), Martin Letko (Cabaj-Čápor), Samuel Poláček (Branč), Marko Demeš (Lehota), Nikolas Ondrejka (Machulince), Dávid Kováč (Veľké Zálužie), Ľuboš Lacina (Mojmírovce), Benjamín Šabík (Nevidzany), Boris Boďo (Nevidzany).

Výber ObFZ Nitra U12: tréneri Roman Hromádka a Vladimír Viola.
Brankári: Matej Lenčéš (Horná Kráľová), Kristof Balla (Veľký Cetín).
Hráči v poli: Samuel Karásik (Hájske), Patrik Studený (Nevidzany), Viktor Chmeliar (Zbehy), Tomáš Uhrík (Vinodol), Denis Budinský (Cabaj-Čápor), Michal Kuruc (Veľké Zálužie), Matej Sklenár (Horná Kráľová), Richard Dobiš (Horná Kráľová), Tobias Ollé (Veľký Cetín), Adam Hipp (Močenok), Jakub Žiška (Močenok), Adam Packa (Močenok).

AUTOR: Erik Barát.