Dolné Obdokovce v míľových topánkach

IMG-0255

Bodočania dali v piatok trinásteho stenu preč. Dedina sa prišla pozrieť na krst špičkového multifunkčného ihriska, ktoré len dochutilo dojem, kam sa za rok či dva BFC dostal. Korunku môže nasadiť jún.

Perfektne živená hlavná plocha, vizitka Ladislavov Lidika a Gyepesa, má odvčera kamarátku – za južnou bránou vyrástlo multifunkčné ihrisko. No na kilometre vzdialené od tých, ktoré sú dnes na pomaly každej tretej dedine. „Dostávate špičkové ihrisko s veľmi hustým trávnikom, užívajte si ho! Verím, že tu vyrastú viacerí reprezentanti, a to nielen obce,“ uvádzal konateľ Funnysportu Vojtech Šajdák tlačenke zvedavcov. „Toto ihrisko má najkvalitnejší povrch na trhu, som rád, že sa nám ho podarilo dokončiť tak, že nám ho iné dediny môžu závidieť. Podotýkam, že stavba bola zrealizovaná výlučne z peňazí našej obce, sme sebestační,“ vyhlásil starosta Marián Paulisz, prestrihol pásku, nafintené „multi“ pokrstil šampanským a nezabudol taktne vyhlásiť diskusiu. „Ja sa hlásim,“ skríkol ktosi z davu a hneď vyhŕkol: „Ďakujeme!“ Ozval sa hromadný potlesk, dojedli sa božské pagáče a dav sa pomaly vydal k pohostinstvu.

Už len pri letmom pohľade na štadión bil do očí fakt, že to nie sú tie Dolné Obdokovce, čo minule. Vymaľované sedačky, čerstvá fasáda, plastové okná, v ľavom kúte prístrešok a v procese je nová strecha nad tribúnu, ktorú v októbri odfúklo. Do krásy narástla i krčma, kam už nemusíte chodiť v dýchacej maske. To najväčšie sa deje na trávniku, pod Attilom Oravcom sa zelení po 16 rokoch vrátili do „okresu“ a s Jánom Mészárosom hneď vyhrali jeseň, na dostrel čela sa držia i na jar, tristovka doma tlieska robinzonádam Pintéra, rozumu Černého a Búša, centrom Kazána a brejkom Štefeka. „Futbal a Dolné Obdokovce, to vždy patrilo k sebe, vždy som sa tu dobre cítil, ale prostredie a podmienky, v akých sa tu robí futbal dnes, sa dá len ťažko porovnať s tými z minulosti. Krásne ihrisko, ešte krajší areál, do ktorého teraz pribudlo multifunkčné ihrisko. Tomuto zázemiu a kvalite by svedčala aj krajská súťaž. Nováčik našej šiestej ligy robí futbal výborne, poskladali výborné mužstvo, veľmi dobre funguje funkcionársky štáb. Ak sa podarí rozbehnúť aj prácu s mládežou, bude to perfektné,“ rozdával pochvaly predseda ObFZ Nitra Štefan Korman a keď prezradil, že do piatej ligy možno pôjdu aj prví traja, vynovený bar bol na nohách. „Uvidíme. Keď budeme mať na to kvalitu a možnosti, budeme uvažovať. Treba rátať s tým, že by sme potrebovali dve mládežnícke družstvá. Keby sme vybojovali piatu ligu, história by si to neskôr pamätala,“ hľadá za a proti Tomáš Dodoš z VD reality, ktorý si vo vedení sadol s Petrom Gálikom, Ľudovítom Lidíkom a Tiborom Tóthom. Šatni môže rozprávať, ako pred 11 rokmi pracoval v Manchestri, varil na Old Trafforde Ronaldovi, Giggsovi či Scholesovi, dokonca raz chystal slávnostnú večeru k 20. sezóne Fergusona pri tíme.

Čo ukuchtí s Bodokom?

AUTOR: Martin Kilian ml.