Donesiem prasiatko a skončím, lúči sa Černý

miro cerny

Legenda oblastných trávnikov v nedeľu zrejme poslednýkrát kopne do lopty.

Do Dolných Obdokoviec vkročil v 40 rokoch a chytil druhú mladosť, vykopal im postup do Double Star Bet VI. ligy, kde z nich dvakrát po sebe spravil jesenných majstrov, telo však povedalo dosť. „Vlani ma na tréningu pichlo v triesle, preto som vynechal posledných päť zápasov jesene a ani na jar som toho veľa neodohral. Sponzor klubu Tomáš Dodoš mi  vybavil injekcie od pána doktora zo Serede a bolesť ustala, pri prudkom pohybe to stále zabolí… Na röntgene mi povedali, že tam mám akýsi chronický zápal a výrastok,“ číta z diagnózy Miroslav Černý.

Ročník 1975, čiže futbalista starej školy, navždy ostane ikonou futbalu na Lapáši, ale aj Želiezovce a Veľké Ludince, kde mastil tretiu ligu, by ho chválili ostošesť. Bodok jak by dal! „Na Dolné Obdokovce mi ostanú iba krásne spomienky, je tu skvelá partia a ľudia, ktorí robia futbal výborne – jeden rieši ihrisko, druhý hráčov, tretí vstupné… Už len preto, že je tu kopec zanietených funkcionárov, veštím klubu výbornú budúcnosť,“ zamyslel sa spoľahlivý obranca.

Za BFC bude Černému isto smutno.

Za BFC bude Černému isto smutno.

Deviatku si však v nedeľu o 17.00 h oblečie poslednýkrát. Na jar kamošom v zelených dresoch riadne chýbal, bez neho v zostave ani raz nevyhrali, teraz je ten správny čas – keby padla Lehota, prasiatko od pána stopéra by razom bolo chutnejšie. „Sám neviem, či sa posadím na lavičku a na konci vybehnem na ihrisko, alebo si len spravím s chalanmi fotku. Uvidím. Mám už svoje roky, kariéru nebudem siliť, nechcem, aby sa stalo niečo horšie. Na prasiatko a vínko každopádne pozývam celý mančaft, aj bývalého trénera Attilu Oravca alebo Tomáša Snopa a Miška Teplanského, teda bývalých spoluhráčov,“ menuje Miroslav Černý.

Takže na milión percent zahalí kopačky zahalí do „černej“ zástavy? „Ťahali ma do Golianova i Babindolu, ba aj za starých pánov Lehoty, ale nie, teraz nie, ani trénerstvo ma neláka. Na futbal raz za čas zájdem, dám si pivko a pobavím sa s kamarátmi, ale prvoradá je rodinka. Vyše 25 rokov som bol každú nedeľu preč, teším sa, že s manželkou Beátkou a dcérkou Melániou budem častejšie,“ zapichol svoj posledný hráčsky rozhovor.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Facebook; Martin Kilian ml.