Dyčka krstila závlahu. Predseda Bušovský: každý rok chceme na štadióne niečo nové

71792387_447699012537318_3838377513264873472_n

TJ Družstevník Dyčka je v Oblastnom futbalovom zväze Nitra známa značka, najmä vďaka jednému z najkrajších areálov. Teraz je na ňom opäť niečo nové. 

Pol tisícovej mestskej časti Vrábeľ už na ňom chýba len tribúnka. ,,Krédom primátora mesta Vráble Tibora Tótha  je, aby sa každý rok niečo nové v našom areály objavilo. Možno aj tá bude, čas ukáže, ideme na to pomaly,” pohotovo poznamenal hneď na úvod predseda klubu Jozef Bušovský. Areál obsahuje skvelý trávnatý povrch, upravené striedačky, veľkú svetelnú tabuľu, fungl nové šatne ligovej úrovne či maskota, kvalitný bufet a kryté miesto na oddych. Zabudli sme na niečo? ,,Azda len umelé osvetlenie, hojdačky a preliezky pre deti,” doplnil. Uplynulý víkend pribudla spoločným úsilím závlaha, z čoho majú domáci náramnú radosť. ,,O vybudovaní umelej závlahy na našom štadióne sa začalo uvažovať už v minulom roku. Vzhľadom k tomu, že sme mestská časť Vrábeľ, tak ako aj Horný Ohaj, najskôr teda bola vybudovaná pred rokom u nich, v lete vo Vrábľoch a teraz prišiel rad aj na nás,” rozrozprával sa. ,,Práce na závlahe realizovala firma VEMAS – Maroš Sádovský, stroje na výkopové práce zapožičala firma MECHRENT – Marek Bogyo, bezplatne. Pomocné práce vykonával náš hospodár Štefan Bušovský s ďalšími činovníkmi klubu. Kompletné jej vybudovanie trvalo len 10 dní. Klobúk dole pred všetkými, ktorí podali pomocnú ruku k tomuto dielu. Finančne to celé zastrešovalo mesto Vráble na čele s už spomínaným primátorom Ing. Tiborom Tóthom, za čo mu v mene klubu veľmi pekne ďakujem.” Trávnik na Dyčke bol beztak vždy na veľmi kvalitnej úrovni, nepotrebovali k tomu ani automatickú závlahu. ,,Aj keď náš trávnik vždy patril medzi najlepšie v okrese, teraz bude ešte lepší,” s hrdosťou v hlase ukončil tému závlahy. Čiže nám z toho vychádza len jedno: tak skvelých partií, ktoré príkladne spolupracujú a spoločnými silami zveľaďujú svoj klub je veľmi málo a tá na Dyčke je veľmi špecifická. Bodaj by to vydržalo čo najdlhšie.

Dielo je dokonané. Máme tu ďalší klub so závlahou štadióna.

Dielo je dokonané. Máme tu ďalší klub so závlahou štadióna.

Nepovieme blbosť, keď uvedieme, že Dyčanov by už väčšina ľudí rada videla aspoň v šiestej lige. ,,V minulej sezóne nám postup ušiel len o vlások, Branč bol o jeden bod lepším, mal nabité mužstvo naozaj kvalitnými hráčmi. Možno útechou boli vzájomné zápasy proti nim, v ktorých sme ani raz neťahali za kratší koniec. U nich sme vyhrali 4:1 a doma remizovali 2:2. V tomto ročníku si postupové ambície nedávame, chceme hrať o popredné miesta a uvidíme, ako sa to vyvŕbi.” Derby s Klasovom, Veľkým Cetínom a najmä Horným Ohajom by malo veľkú úroveň a najmä divácky záujem ľudí. ,,Vravím uvidíme. Momentálne sme na druhej priečke, z doterajších výsledkov máme zatiaľ všetci veľkú radosť. Myslím si, že základom je skvelá partia, tréner a výbor,” dodal.

Pilne makal tím dobrovoľných klubových činovníkov.

Pilne makal tím dobrovoľných klubových činovníkov.

Klub s logom podobným českej Ostrave okupuje druhú priečku o jeden bod za Nitrianskymi Hrnčiarovcami, s ktorými sa jej už nejaký ten zápas nedarí. Ale beztak je ligové poradie nahustené, veď medzi prvým a ôsmim je len osem bodová odchýlka. V najbližšom kole cestuje Dyčka k rivalovi do Žitaviec, ktoré majú na 4. mieste o tri body menej. Je to pre oboch zápas jesene? ,,Dá sa povedať, že to bude zápas o čelo tabuľky. Do každého jedného ideme s cieľom vyhrať, tak to bude aj teraz. Bude to ale veľmi ťažké, pretože domáci majú teraz veľmi mladý, behavý a kvalitný mančaft,” zahľadel jedným okom na nedeľu predseda jednej z najfutbalovejších mestských častí na Slovensku.

 

AUTOR: Erik Barát.