Dzień dobry z Vroclavu!

IMG-1407

Všetkých 111 z nás je živých a zdravých, hlásime po 11-hodinovej štreke do štvrtého najväčšieho mesta Poľska.

Ručičky ukazovali pol ôsmej, kedy sa dva autobusy Roben plné najlepších mládežníkov ObFZ Nitra pohli spod Pribinovho hradu. Cikpauza v Zamarovciach, kuracie na prírodno v Jazz Café v Čadci, polhodinka státia pred Gliwicami a v diaľničnom McDonald´s padli na 500-kilometrovej ceste vhod. Bielo-modrá posádka zakotvila vo Vroclave sotva pred dvoma hodinami, velia jej zväzové generality Alenka Jančoková – Žáčiková a Pavol Mesároš. Predseda Štefan Korman je očakávaný zajtra večer.

Starším dorastencom prišiel na ceste za zlatým hetrikom povzbudiť aj ich garant Jozef Husárik - na fotke v družnej debate s trénerom Jozefom Brathom.

Starším dorastencom prišiel na ceste za zlatým hetrikom povzbudiť aj ich garant Jozef Husárik – na fotke v družnej debate s trénerom Jozefom Brathom.

Presne 100 talentov z 28 klubov už stihlo na večeru zbaštiť bolonské špagety a pred chvíľou uchmatlo kľúčiky od izieb v študentskom dome Spartakus, len päť minút od ihrísk olympijského štadióna.

Kľučky sa už čoskoro otočia, večierka sa s nikým nemazná, veď šesť výberov sa oblečie do dresov už o deviatej ráno. Ako potrápia súperov z celej Európy, bude zaujímať nielen vyše dvesto rodičov, ale i štedrých sponzorov (SUZUKI NITRA, TUKO, LAMA SK, AGM, NKS, HUSÁRIK…), ktorí spolu so starostami celé dobrodružstvo zacálovali.

Na jednom z najväčších turnajov v strednej Európe budeme vďační za každú jednu prajnú esemesku. Tak držte palce!

ZAJTRAJŠÍ PROGRAM NA WROCLAW TROPHY

9.00 h (SO3): SUZUKI NITRA U9 – FA Oleszyce (Poľsko).
10.20 h (SO2): SUZUKI NITRA U9 – LKS Ślesin (Poľsko).
11.30 h (SO16): HUSÁRIK U19 – Sokol Košťany (Česko).
12.20 h (SO3): TUKO U11 – FC Mosta (Malta).
12.20 h (O18): AGM U15 – FC Gowidlino (Poľsko).
13.10 h (SO16): HUSÁRIK U19 – Sparta Ziebice (Poľsko).
13.40 h (SO3): TUKO U11 – Raszkowianka Raszków (Poľsko).
14.00 h (SO1): NKS U17 – Śleza Wroclaw (Poľsko).
14.50 h (SO10): LAMA SK U13 – La Wantzenau (Francúzsko).
14.50 h (O19): AGM U15 – Kopenick-Oberspree (Nemecko).
15.40 h (SO1): NKS U17 – FC Gowidlino (Poľsko).
16.30 h (SO7): LAMA SK U13 – Escolia Varšava (Poľsko).

Poznámka: SO – Stadion Olimpijski, O – Stadion Olawka.

KTO JE VO VROCLAVE

HUSÁRIK U19: Miroslav Géci (Topoľčianky), Martin Kilian (Janíkovce) – Adam Straňák (Močenok), Ivan Čurgali (Janíkovce), Martin Keszeg, Jakub Matušík (Nevidzany), Kristián Košťál (Alekšince), Adam Chňapek (Veľké Zálužie), Dominik Pružinský (Sľažany) – Dávid Morvai (Vlčany), Peter Mikula (Zbehy), Dávid Šmitala (Nové Sady), Matúš Nagy (Močenok), Radoslav Tatarkovič, René Lindovský, Juraj Balko – Erik Müller (Nevidzany), Lukáš Borčin (Žitavany). Tréneri Jozef Brath a Peter Zabák.
husarik u19

NKS U17: Peter Opold (Alekšince), Marek Holec (Cabaj-Čápor), Martin Gajdoš (Ivanka) – Erik Krčmár (Nevidzany), Dávid Cigáň (Machulince), Bence Zavarcsík (Tešedíkovo), Samuel Hozlár (Branč), Kristián Klampárik (Alekšince) – Matúš Bíro (Lužianky), Adam Lenický (Alekšince), Marek Ružička (Branč), Miloš Lacika (Kolíňany), Peter Farkaš (Pohranice), Oliver Bukora (Žitavany), Miroslav Hrnčiar (Nevidzany), Marek Palkovič (Alekšince), Šimon Lenčéš (Močenok) – Matej Minarčík (Alekšince), Matej Varga (Čeľadice), Matúš Varga (Ivanka pri Nitre). Tréner Peter Drahoš.
nks u17

AGM U15: Samuel Záhora (Čeľadice), Róbert Guth (Chrenová) – Štefan Špalek (Neded), Kristián Hlavatý (Machulince), Filip Drgoňa (Chrenová), Kornel Gál (Kolíňany) – Dávid Macháč, Adam Mego (Chrenová), Andrej Lévay (Nevidzany), Dominik Farkas (Neded), Adam Halmeš (Lukáčovce/Alekšince), Ľudovít Černý (Čeľadice), Matúš Gálik (Machulince) – Daniel Šebík (Machulince), Adam Kúti (Čifáre), Adrián Ďurčina, Dominik Čibík (Čeľadice), Samuel Vajzer (Veľké Zálužie). Tréneri Martin Čulák a Jozef Oroszi.
agm u15

LAMA SK U13: Viktor Vašíček (Nové Sady), Adrián Andris (Mojmírovce) – Mário Lipovský (Čeľadice), Šimon Očadlík, Filip Tonkovič (Nevidzany), Šimon Polák (ČFK Nitra), Samuel Ivanič, Nikolas Ferus, Jakub Kapsa, Martin Brezina (Mojmírovce), Adam Finta (Veľké Zálužie), Aurel Gál, Ervín Balko (Kolíňany), Dominik Procházka, Luciano Stojka (Hájske). Tréneri Peter Slíž a Štefan Finta (Martin Slovák sa ospravedlnil pre rodinné dôvody).
lama sk u13

TUKO U11: Matej Lenčéš (Horná Kráľová), Ádám Csámpay (Branč) – Jakub Kováčik (Veľké Zálužie), Denis Budinský, Jakub Kompas (Cabaj-Čápor), Samuel Karásik, Lukáš Vlček (Hájske), Oliver Holka, Branislav Kočajda (Chrenová), Lukáš Hennel, Krištof Mészáros (Vlčany), Dominik Polák (Báb), Marek Ivanič (Čeľadice), Viktor Chmeliar (Zbehy), Denis Zorvan (Kolíňany). Tréneri Roman Hromádka a Vladimír Viola.
tuko u11

SUZUKI NITRA U9: Norbert Plavčák, Juraj Blaho, Martin Andrášik, Martin Pekár (Veľké Zálužie), Jakub Venglík, Dominik Bugár, Michal Sládečka (Chrenová), Andrej Klinka, Tobias Dobša, Dominik Barta (Horná Kráľová), Daniel Kleban (Jelenec), Šimon Kováč (Janíkovce), Matias Gondek (Zbehy), Sebastián Kováčik (Báb). Tréneri Ján Núdzny a Pavol Cocher.
suzuki u9

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Martin Kilian; Martin Kilian ml.