Gýmeš Kids opäť pre domáci Jelenec!

68401908_2373649686087753_3263746580238303232_n

Jelenec sa pred moderátorom Slávom Jurkom a regionálnou televíziou TV Nitrička dočkal obhajoby titulu spred roka, nakoľko jeho zlý štart suploval dokonalý finiš. Keďže sa hral ešte „iba“ druhý ročník, iného víťaza ako zatiaľ domácich, pod majestátnou zrúcaninou nepoznáme.

A bolo sa veru pod Gýmešom na čo pozerať: okrem dvoch spomínaných atribútov sa jazdilo na štvorkolke, kamióne, k dispozícii bol i skákací hrad a cukrová vata zdarma.

Partia okolo Anety Labantovej a Markusa Šinku odovzdala dovedna 23 ocenení, každé dieťa či tréner odišli s medailou a famózny Slávo Jurko robil celodennú šou, akú dvojtisícová nitrianska dedina ešte nezažila. Ale ešte zažije, opäť o rok!

Domáci futbalisti napokon obhájili prvenstvo proti Šuranom, keď im oplatili skupinovú prehru 0:1 rovnakým výsledkom. Rozhodla strela od polky hneď pri úvodnom hvizde rozhodcu. Viac takýchto turnajov…

Jelenec, opäť výrok „stálo to za to“ je slabý ako trikrát vylúhovaný čaj!

Takto si Slávo Jurko hneď v úvode naukladal deti na tribúnu.

Takto si Slávo Jurko hneď v úvode naukladal deti na tribúnu.

HLASY ORGANIZÁTOROV

Aneta Labantová, organizátorka: „Neuveriteľné pocity. Už na začiatku turnaja som povedala, že jeden z tých pohárov chcem, aby ostal doma. Som neuveriteľne šťastná, že pri zlom štarte v skupine to predsa vyšlo. Počasie nám výborne prialo, decká si zmerali svoje sily, odovzdali skúsenosti. Keď som im videla tú radosť v očiach počas celého turnaja, prežívala som niečo neskutočné. Ďakujem všetkým trénerom, moderátorovi, rozhodcom, Markusovi (Šinkovi), ktorí mi pomohol s organizáciou a všetkým, čo im nie je futbal v našej dedinke ľahostajní a pridali ruku k dielu. A v neposlednom rade deťom, vytvorili u nás jedinečnú futbalovú atmosféru, na akú budú môcť teraz rok pozerať cez spomienky. Vidíme sa opäť o rok, ešte na lepšom turnaji!“

67578027_1156296911426706_8763487309828980736_n

Hlavná organizátorka Anet Labantová drží vysnívaný pohár. Po jej ľavej ruke spoluorganizátor Markus Šinka.

Markus Šinka, organizátor a tréner Jelenca: Ďakujem v prvom rade všetkým zúčastneným, myslím, že sme opäť dvihli latku, ktorú ani budúci rok určite nechceme podliezť. Slávo Jurko bol perfektný a prisľúbil sa, že príde aj na tretí ročník. Čo sa týka našej hry, v skupine sme začali veľmi zle, postupovali sme až z tretieho miesta, ale po semifinálovom penaltovom rozstrele, ktorý bol tak napínavý, že by ho mohli vysielať aj na Eurosporte, som cítil, že aj ,nezdolateľné´ Šurany sa budú dať poraziť. Gólom z prvej sekundy sa nám to aj podarilo. Ďakujem všetkým sponzorom a každému, kto pridal ruku k dielu, podľa mňa sa turnaj nad mieru vydaril. Samozrejme, najväčšie ,Ďakujem!´ patrí pani Anetke Labantovej, bez ktorej by žiaden turnaj nebol.“

VÝSLEDKY

Poradie v skupine A → 1. Šurany, 2. Veľký Cetín, 3. Jelenec, Tekovské Nemce.

Poradie v skupine B → 1. Zbehy, 2. Michal nad Žitavou/Kmeťovo, 3. Cabaj Čápor, 4. Štitáre.

Playoff: Štvrťfinále → Šurany – Štitáre 0:15, V. Cetín – Michal n/Ž./Kmeťovo 1:2 po PK, Tekovské Nemce – Zbehy 0:4, Jelenec – Cabaj-Čápor 3:2.

Semifinále → Michal n/Ž./Kmeťovo – Šurany 0:3, Jelenec – Zbehy 1:0.

O 3. miesto → Michal n/Ž./Kmeťovo – Zbehy 0:4

Finále → Jelenec – Šurany 1:0

Celkové poradie: 1. Jelenec, 2. Šurany, 3. Zbehy, 4. Michal nad Žitavou/Kmeťovo.

Jelenec bol v sobotu plný deciek.

Jelenec bol v sobotu opäť plný deciek.

OCENENIA PRE NAJLEPŠÍCH V TURNAJI

Najlepší strelec ∼ R. Lakatoš (Zbehy; 18 gólov)

Najlepší obranca ∼ A. Tóth (Michal nad Žitavou)

Najlepší brankár ∼ F. Fazekaš (Jelenec)

Najlepší hráč ∼ J. Bernáth (Šurany)

OCENENIA PRE NAJLEPŠÍCH V TÍMOCH

Jelenec ∼ Tobias Javorček.

Šurany ∼ Marek Šimon.

Zbehy ∼ Viktor Chmeliar.

Michal nad Žitavou/Kmeťovo ∼ Filip Zúbek.

Veľký Cetín ∼ Daniel Bráz.

Cabaj-Čápor ∼ Lukáš Cintula.

Tekovské Nemce ∼ Marek Benčúrik.

Štitáre ∼ Milan Kokina.

Najlepšie nakoniec? Showman Slávo Jurko (v červenom) príde aj o rok.

Najlepšie nakoniec? Showman Slávo Jurko (v červenom) príde aj o rok.

VÍŤAZNÁ ZOSTAVA – FC JELENEC

F. Fazekaš – M. Ment, M. Duchalla, M. Gyepes, T. Nagy, O. Gyepes, T. Javorček, D. Drotár, L. Fazekaš, D. Kollár, T. Labant, E. Dobiáš, T. Líšková, O. Kubička, B. Biháry, A. Šrank.

 

Autor: Erik Barát.

Foto: FC Jelenec.