Herthu zlomili nevšední strelci Volkoviec

Volkovce sú po výhre prvé o päť bodov.

Maródka Veľkého Cetína odsunula zápas proti Volkovciam na zelený štvrtok. Tie domácim ukázali streleckú červenú a vyškolili ich rozdielom triedy 0:3. 

Hertha si pomýlila deň, lebo (gólovo) pôstiť mala až v piatok. Nepremenené šance v prvom polčase ju stáli zápas. Bok po boku so Žitavanmi sa zimí na trinástej priečke s 24 bodmi, akurát má lepšie skóre. ViOn C sa ocitol po minulom kole prvý po sérii rotujúcich sa mužstiev. Teraz je to už o päť bodov, čo je zatiaľ najväčší rozdiel medzi prvým a druhým. Zdobí ich aj druhý najlepší útok a druhá najlepšia obrana. Prvé meranie síl sa vo Volkovciach skončilo 3:3. Tentokrát už hostí nenastúpil Klement Tesársky, ktorý skončil počas zimy aktívnu kariéru. Pre zdravotné problémy absentoval aj strelec Michal Kováč, kraj obrany neokupoval Filip Holečka. Poďme si to teda bližšie zmapovať. 

KOMENTÁR

Začneme netradične – delegovanými osobami. Výborný výkon podal rozhodca Ján Tvrdý. Bolo vidno, že ,,v šestke” už píska nejaký ten rok. Na čiare mu bezchybne asistovali Sebastián Prešinský a Martin Kopec. A teraz k deju: v zápase mal prvú veľkú šancu po úvodnej desaťminútovke domáci kapitán Szusztor, tesne prestrelil. O osem minút neskôr pohrozil aj ViOn, Jozef Chovanec dával pred bránu osamotenému Gábrišovi, no brankár Ďurina parádne znížil strelecký uhol a tak zabránil gólu. Dve minúty na to však domáci Matej Fábry nechal nohy v súboji, J. Chovanec prepadol a správne nariadenú penaltu premenil brankár Školník. Tesne pred polčasovým hvizdom ešte J. Chovanec po kolmej prihrávke neprestrelil Ďurinu a domáci P. Majerčík zamiesil a prestrelil, no nie Školníka, ale bránu. Druhý polčas bol menej bujarý, M. Chovanec v 66. minúte skraja zacentroval, Ďurina vyrazil len na pred ním stojaceho Š. Kozolku, ktorý doklepol – 0:2. Keď Cetín nevyužil ďalšie šance, prišiel Visnyeiov individuálny prienik a strela spoza šestnástky. Volkovce berú tri body zaslúžene.

Na kraji domácej obrany zahral zodpovedne Henrich Harča.

Na kraji domácej obrany zahral zodpovedne Henrich Harča.

HLASY

F. Szusztor, hrajúci tréner V. Cetína: „Súper vyhral zaslúžene a právom mu asi patrí prvé miesto. Síce aj my sme mali nejaké šance, no nepremenili sme. V našej hre vidím skôr negatíva, že sa trápime v koncovke. Pozitívne je to, že sa do šance vieme aspoň dostať. Ešte raz gratulujem Volkovciam.“

M. Fábry, krajný záložník V. Cetína: „Zo začiatku to bol vyrovnaný zápas, šancí bolo minimum na oboch stranách, no pískala sa penalta. Do druhého polčasu sme sa snažili so zápasom niečo spraviť, avšak stroskotali sme v koncovke. Keď však dali druhý gól, na tlak sme sa už nezmohli. Súper vyhral zaslúžene.“

O. Kozolka, tréner Volkoviec: „Vyhrali sme vďaka behavosti, bojovnosti a obetavosti. Domáci nepremenili svoje šance najmä v prvom polčase, to rozhodlo. Chcel by som všetkým chlapcom veľmi pekne poďakovať za predvedený výkon.“

J. Chovanec, útočník Volkoviec: „Celý tím bojoval a behal ako sa má. To, čo nám povedal tréner, sme plnili do bodky. Na titul nemyslíme, bojujeme od zápasu k zápasu a snažíme sa robiť radosť trénerovi a našim fanúšikom.”

KapitánChovanec sa zaskvel ďalším skvelým výkonom.

Kapitán Chovanec sa zaskvel ďalším skvelým výkonom.

FAKTY

Veľký CetínVolkovce 0:3 (0:1).

Góly: 20. M. Školník (z 11 m), 66. Š. Kozolka, 90. M. Visnyei. R J. Tvrdý (S. Prešinský, M. Kopec), ŽK: D. Čelinák, Horeš, Harča – Š. Kozolka, 104 divákov.

ZOSTAVY

Hertha: Ďurina – Harča, D. Čelinák, Horeš (81. G. Szöke), Látečka – M. Fábry, Szusztor, P. Majerčík, A. Majerčík (10. M. Štannk (75. J. Horváth)) – Charizopulos, Füle.

ViOn C: Školník – T. Kozolka, Visnyei, P. Kozolka, Roman – Studený (46. Číž) – Gábriš, Marták (86. Martinec), M. Chovanec – Š. Kozolka (90. Šípka), J, Chovanec.

Autor: Erik Barát.

Foto: obfz.sk.