Jednoduchá rovnica Rišňoviec, Volkovce schytali guľu!

IMG_4707

Medzi góly veterána Macháča a tínedžera Kureja vopchali Rišňovce ďalšie tri kúsky, a preto sa Volkovce pratali z Kľačian s knokautom, aký sa im hodil už dávno. No keby čítate iba štatistiky, za tieto riadky nás pošlete do blázinca.

Verte – neverte, na jar 2018 skončil tento istý zápas 2:9! Lenže utiekli 4 mesiace, Rišňovce začali trénovať v 17-tich a hru Volkoviec napadol zlý duch, role lajdák – poctivec sa vymenili a šok 6. kola VI. ligy ObFZ Nitra bol na svete. Čo malo céčko ViOnu z 15 striel a 90 minút dominancie? Jednu veľkú nulu. Lebo do čoho domáci kopli, to skončilo v sieti… Stodesať divákov zízalo ako teľatá na nové vráta. Nech hodí kameňom ten, kto čakal kefu 5:0!

Rišňovce v Šangri – La

Neviete, čo to je? Najväčší mýt medzivojnových rokov, raj na zemi uprostred Himalájií… Samozrejme, vymyslený. Nevadí! Rišňovce si ho v sobotu večer vysnívali, pretože proti Volkovciam im vyšlo úplne všetko. Macháč pravačkou trafil pod brvno, Rimanovský ľavačkou k žrdi, Watterovi pomohol Visnyeov teč a ešte predtým, ako Kurej prestrelil Školníka, ho z troch metrov prekonal muž večera Rimanovský. Päť šancí = päť gólov! Volkovský „akožetlak“ skončil pokrčený v koši. Domáci brankár Lazarčík nemusel tasiť vážny zákrok, hoci v prvom polčase ďakoval brvnu a v druhom spojnici. „Lepšie to už ani vyjsť nemohlo. Naša defenzíva hrala na veľmi dobrej úrovni a vpredu nám všetko padlo, vrátila sa nám smola z minulých zápasov, keď sme zahadzovali obrovské šance. Pravda, z Volkoviec sme boli sklamaní, očakávali sme oveľa ťažší zápas. Opatrní sme boli hlavne preto, že na jar od nich chlapci dostali osmičku,“ hodnotil tréner Pavol Medveď.

Rišňovce vyzerajú pod koučom Medveďom veľmi kompaktne.

Rišňovce vyzerajú pod koučom Medveďom veľmi kompaktne.

Rišňovce čakajú na nový štadión ako na Godota, v azyle sú v susedných Kľačanoch (Okres Hlohovec), na čo im všetci súperi v VI. lige schválili výnimku. Hoci necítia teplo domova, idú na plný plyn a zatiaľ sídlia v strede tabuľky. „Vôbec neľutujem, že som sa v lete rozhodol pre Rišňovce. Trénujeme trikrát do týždňa, vždy aspoň desiati. Na zápasy musíme dokonca robiť nomináciu, v kádri je nás vyše dvadsať,“ hrdo hovorí Medveď, známy hlavne ako úspešný tréner mládeže. „Aj v Rišňovciach je kopec mladých chlapcov, ktorí sa dajú namotivovať, takže nám to zatiaľ funguje. Ale ciele si okolo krku neviažeme, chceme hlavne hrať atraktívny a moderný futbal s veľa gólmi,“ rozumne rozpráva Pavol Medveď.

Qou vadis, Volkovce?

Volkovce sú favorit číslo jeden na titul, polku kádra majú oplieskanú štvrtou ligou… Akoby však boli väzňami sami seba. Už nejaký ten piatok hrajú pod svoje možnosti. V šiestej lige získali iba 10 z 18 bodov, až trikrát stratili, po guli v Rišňovciach majú dokonca mínusové skóre 12:13! „Dostali sme rýchly gól, potom sme mali dve alebo tri šance, no zle sme ich zakončili. Po obrátke sme sa chceli pokúsiť o zvrat, ale vlastný gól na 3:0 ukončil naše nádeje. Ku koncu som dal šancu všetkým hráčom,“ povedal Ondrej Kozolka o udalosti 6. kola, pretože volkovský výprask v Rišňovciach sa asi nedá inak nazvať. „Prehra nás mrzí, ale môže nám aj pomôcť,“ priznáva tréner céčka ViOnu, ktoré si stále drží kontakt s čelom tabuľky.

Strelec Michal Kováč dal Rišňovciam na jar päť gólov, teraz mlčal.

Strelec Michal Kováč dal Rišňovciam na jar päť gólov, teraz mlčal.

Volkovčania si musia rýchlo vylízať rany. Zajtra ráno sa totiž zobudia do anglického týždňa. V piatok idú v rámci Campri Cupu na derby do rozbehnutých Čiernych Kľačian, v nedeľu hostia Močenok. „Záleží nám na každom zápase, aj pohárovom, aj ligovom. Či sme v kríze, neviem, no určite musíme viac bojovať a behať, aby sme vyhrávali,“ zdvihol prst Ondrej Kozolka. Obzvlášť šláger v Čiernych Kľačanoch bude riadnou chuťovkou pre oči divákov, Volkovciam by to isto fanúšikovia len tak neprepáčili, keby po debakli v Rišňovciach vypadli z Campri Cupu v susednej dedine. „Pokúsime sa vyhrať, no ak bude súper lepší, tak mu zablahoželáme a pôjdeme ďalej,“ riekol Kozolka.

FAKTY
RišňovceVolkovce 5:0 (2:0).
Góly: 3. Macháč, 36. a 75. Rimanovský, 58. Watter, 78. Kurej. R R. Mikle-Barát (M. Uhrin, Š. Korman ml.), ŽK: Rimanovský, Macháč – Visnyei, 110 divákov. Strely na bránu: 5:8. Strely vedľa brány: 2:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:5.
TJ: R. Lazarčík – P. Blaško (60. P. Bauman), Ľ. Korec, Má. Pargáč, A. Kostka – P. Macháč – P. Watter, F. Čagánek (80. S. Angelovič), K. Rimanovský (89. D. Klačko) – R. Palkovič (68. F. Kurej), M. Kvasňovský (57. Š. Jurda). Tréner: Pavol Medveď.
VION C: M. Školník – T. Kozolka, P. Kozolka (60. P. Martinec), M. Visnyei, O. Číž – M. Chovanec, D. Studený (76. Š. Kozolka), K. Tesársky, T. Gábriš – J. Chovanec, M. Kováč (68. M. Klučiar). Tréner: Ondrej Kozolka.

FOTOGALÉRIA
IMG_4659 IMG_4668 IMG_4670 IMG_4673 IMG_4678 IMG_4681 IMG_4682 IMG_4684 IMG_4686 IMG_4687 IMG_4688 IMG_4691 IMG_4692 IMG_4693 IMG_4695 IMG_4697 IMG_4700 IMG_4707 IMG_4708 IMG_4709 IMG_4717 IMG_4721

AUTOR: Martin Kilian ml.