Miestenku do výberu chce 26 dorastencov

imgg

Na Veči sa hodinu bavili jesenní šampióni z Nededu U19 a dorastenci z kvalifikácie PP Invest Cupu. Po remíze 5:5 (3:2) sa kopali penalty, nad hviezdičkami pozorne bdel aj Štefan Korman, predseda ObFZ Nitra, obhajcu nedeľného turnaja ZsFZ.

Keďže hlavná fáza PP Invest Cupu sa tentoraz križuje so západokrajským turnajom dorastencov, oblastný výber od Nitry, Šale a Zlatých Moraviec postavia tréneri Peter Drahoš, Arpád Varga a Ľudovít Vlčan z Nededu (nie je prihlásený na hlavný deň PPI) a chlapci, ktorí so svojimi tímami dostali stopku v kvalifikácii.

Raritnej situácie sa zväzoví činovníci nezľakli. Hoci Výber ObFZ Nitra U19 nebude v nedeľu 3. 2. na turnaji ZsFZ v plnej sile, dnešný prípravák ukázal, že mu nemusia byť na míle vzdialené.

Aj novopečený šéf nededského futbalu Marián Felix zarovno s predsedom ObFZ Nitra Štefanom Kormanom pozorne sledovali 26 talentov, neskôr ich pochválili na spoločnej večeri. „Videli sme pekný boj o miestenky do dorasteneckého výberu, teraz budeme netrpezlivo čakať, ktorých štrnástich tréneri vyberú. Ale do Nových Zámkov pôjdu aj tak všetci,“ vyhlásil Štefan Korman.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Anna Kormanová.