Najlepšie na začiatok? V Kolíňanoch a Veľkom Cetíne sa stroja na derby

tasary

Šiesta liga, podobne ako VII. B a VII. Galanta – Šaľa, sa už v tento víkend budí zo zimného spánku. A bude to teda riadne hlasný budíček. Jarná časť sa azda nemohla začať lepšie ako dvoma veľkými derby.

KOLÍŇANY (6.) – DOLNÉ OBDOKOVCE (1.)

Zo zamotanej šiestej ligy o chĺpok vyčnievajú Dolné Obdokovce riadené trénerskou rukou Jána Meszárosa. Ich najväčší rival z Kolíňan zo šiestej priečky stráca hrateľné štyri body. Práve títo dvaja sokovia budú v nedeľu trhať trávu. Prvý vzájomný zápas sme nazvali aj ,,duel legionárov“, Kolon zbíjal v Bodoku 4:2. Nastal čas odplaty? „Začína sa o tomto zápase hovoriť aj medzi ľuďmi. Želám si, aby prišlo veľa divákov, dovolím si tipnúť, že pokojne cez tristo. Máme aj nejaké zranenia v tíme, ale kto nie? Dúfam, že budeme aj z pohľadu hráčov vidieť korektný a pekný futbal, že budú fanúšikovia spokojní,“ povedal bodocký veliteľ Ján Meszáros.

Kolíňanského strelca Bisáka musí Bodok brániť pozornejšie než v lete.

Kolíňanského strelca Bisáka musí Bodok brániť pozornejšie než v lete.

Kolíňany už boli aj prvé, nahustené čelo a nepresvedčivé výsledky v posledných kolách ich však odsunuli na šieste miesto. Tréner Alfonz Višňovský má však pred derby všetko jasné: „Šesť-sedem klubov má šancu na prvé miesto, na Dolné Obdokovce strácame len štyri body. Som názoru, že všetko závisí od zdravotného stavu hráčov, koľko ich máte v príprave zranených a tak ďalej. Čo sa týka zápasu, bude ťažký ako každé derby s týmto súperom. Počul som, že sa im naspäť vrátil Štefek, čiže budú disponovať veľkou útočnou silou. My sa ale budeme snažiť vyhrať ako každý. Ak chceme byť v prvej päťke, základom je vyhrávať najmä domáce zápasy,“ tvrdí Višňovský.

Začína sa v nedeľu o 14.30 h pod taktovkou rozhodcov Miloša Németha a Juraja Hudeca.

VEĽKÝ CETÍN (11.) – ČECHYNCE (2.)

Dve takmer susedné dediny chystajú pravé futbalové predstavenie. Z reťaze odtrhnuté Čechynce preleteli siedmou ligou a po jeseni sú v šiestej druhé, pod vedením hrajúceho trénera Petra Peciara si iné, ako potvrdenie jesenného víťazstva (1:0) nepripúšťajú: „Zápas bude veľmi nervózny, podobne ako na jeseň u nás. V derby to tak býva. Viem že sa chystajú aj nejakí ľudia od nás, hádam príde dokopy tristo ľudí. Príprava bola ťažká, mali sme dosť zranených a chorých, uvidíme ako sa s tým popasujeme v samotnom zápase,“ vyzýva do boja hrajúci tréner hostí. Práve on rozhodol jesenný šláger v Čechynciach: „Jasné, bodaj by som rozhodol aj teraz, ale chceme podať čo najlepší výkon a v konečnom dôsledku je jedno kto dá gól, dôležitý je výsledok,“ zakončil Peter Peciar.

Domácu muziku bude tvrdiť Henrich Harča (vpravo).

Domácu muziku bude tvrdiť Henrich Harča (vpravo).

Veľký Cetín sa na rozdiel od uplynulej sezóny herne zlepšil. Nakladačka 3:15 v Kolíňanoch z minulej sezóny je už dávno zabudnutá v obecnej kronike, alebo tam radšej ani nie je. Herný prejav zeleno-bielych nie je vôbec zlý, bodovo sa však trápia. Na svojho súpera ale strácajú jedenásť bodov, po nedeli už môžu osem. Samozrejme, že sa motivácia stupňuje deň čo deň, nielen medzi fanúšikmi, ale aj v kabíne: „Prestávka bola dlhá, chuť do futbalu je o to väčšia. Susedské derby, je to pre nás najšpecifickejší zápas, určite aj pre Čechynce, máme im čo vracať z jesene. Aj my aj oni budeme chcieť vyhrať,“ ozrejmil tréner ,,Herthy“ František Szusztor, ktorý nepopieral dôležitosť samotného zápasu: „Bude to boj o každú loptu, takisto sa vyskytne nervozita a dúfam, že po záverečnom hvizde bude pre nás výsledok priaznivý. Bude to také kamarátske derby, mohlo by prísť tristo ľudí, ale som sám v očakávaní, na akú latku sa vyšplháme.“

Začína sa v nedeľu o 14.30 h pod taktovkou rozhodcov Alojza Macha a Erika Baráta.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: MY Nitrianske noviny.