Najmenšie talenty pod krídlami Suzuki Nitra

stancik

Nový partner na scéne! Oblastný futbalový zväz v Nitre hlási dohodu so známou značkou – dvanásť družstiev ligy U9 si už zajtra vo Veľkom Záluží zahrá o Suzuki Nitra Cup.

ObFZ Nitra dlhodobo vsádza na najmenších, najlepším argumentom sú fakty, za posledné štyri roky počet mládežníckych družstiev vzrástol zo 79 na 100, ďakujte zarputilým funkcionárom v celej nitriansko-šaliansko-zlatomoravskej oblasti. Číslo ešte nie je v cieľovej stanici, vďaka lige U9 letí strmo nahor.

Showroom Suzuki Nitra nájdete na Levickej 13.

Showroom Suzuki Nitra nájdete na Levickej 13.

Už je to čierne na bielom – do rodiny partnerov ObFZ Nitra (Mesto Nitra, Jozef Husárik, NKS, PP Invest, ACT, AGM, LAMA SK, TUKO, Miroslav Stoch, Moget Cup, Campri, GOAL TRAVEL, Check Us, Blaugranas, Amsterdam…) pribudol známy nitriansky autosalón, ktorý zastreší najmenšie talenty. „Dlhé roky som hrával hokej, ale pozitívny vzťah mám aj k futbalu, pravidelne si ho chodím zahrať. Samozrejme, v oboch športoch fandím Nitre, som patriot. Preto keď ma oslovil Oblastný futbalový zväz v Nitre, súhlasil som, myšlienka podporiť deti sa mi pozdávala,“ vysvetlil Andrej Stančík, konateľ Suzuki Nitra a jedným dychom rozmenil na drobné: „Podporíme najlepších deväťročných, či už zajtra na prvom turnaji ligy U9 vo Veľkom Záluží alebo na letnom veľkom medzinárodnom turnaji vo Vroclave. Chceme deckám pomôcť, aby videli svet,“ vraví. „A možno ich aj oblečieme do dresov Suzuki Nitra,“ prezradil Stančík (foto na titulke).

Vo Veľkom Záluží sa bude hrať o pekné trofeje.

Vo Veľkom Záluží sa bude hrať o pekné trofeje.

„Teší ma, že sa nám podarilo získať ďalšieho partnera, vďaka ktorému môžeme rozbehnúť súťaž pre ďalšiu vekovú kategóriu, ktorá ponesie názov Suzuki Nitra liga U9. Pán Stančík je športovec telom i dušou, myšlienka podporiť deti ho okamžite oslovila. Verím, že naša spolupráca bude mať dlhodobejší charakter,“ raduje sa predseda ObFZ Nitra Štefan Korman.

Vidíme sa zajtra vo Veľkom Záluží.

AUTOR: Martin Kilian ml.