Najväčší turnaj na Slovensku je za rohom

halafoto

Päťdesiatšesť mužstiev, tri dni, jeden super futbal.

Nalejme si čistého punču – na čo sa tešíte viac? Na Vianoce či Moget Cup?

Štefan Korman mal v roku 1992 bomba myšlienku. Vianočný turnaj MY Nitrianskych novín má v kronike už neuveriteľných dvadsaťpäť ročníkov, spoznal pätnásť víťazov, štyri haly a krásne príbehy balené na tucty. Tradičná bodka za rokom, rande celej nitriansko-šalianskej-zlatomoravskej oblasti. Keď pred štyrmi rokmi dorazil na inšpekciu prezident SFZ Ján Kováčik, aj on zatlieskal futbalovej rodine. Kľudne berte lupy, mikroskopy. Nič väčšieho na Slovensku nie je!

Organizátori opäť museli odmietať prihlášky po funuse. Trojdňový Vianočný turnaj je dimenzovaný na 56 mužstiev.

Organizátori opäť museli odmietať prihlášky po funuse. Trojdňový Vianočný turnaj je dimenzovaný na 56 mužstiev.

Trojdenný maratón, štyridsať hodín medzi mantinelmi. Zákon schválnosti, že začíname na Štefana. Dvom tisícom očí sa ukáže päťdesiatšesť mužstiev zo štvrtej, piatej, šiestej a siedmej ligy. Tradícia rozdelila Vianočný turnaj do troch dní, grandfinále bude vo štvrtok 28. decembra. Veľkolepú akciu podčiarkne charitatívny blok, Stoch, Štetina či Hološko pomôžu tým, ktorí to potrebujú.

Mestská hala sa 26., 27. a 28. 12. zmení na futbalové koloseum.

Mestská hala sa 26., 27. a 28. 12. zmení na futbalové koloseum.

Favoritov na zlatú obludu je tradične ako v mravenisku. Najviac sa verí nadupaným Čeľadiciam, hladný po druhom titule je Báb a po prvom Alekšince a stavte, sa že tréner-exligista Ölvecký zas poblázni Rišňovce. Zárukou naježených chĺpkov je Čechynčan Ján Kluka, kus čarovna určite prinesie z Kolíňan Matúš Turan. Goliáši si však musia dať bacha na Dávidov, po postupe na hlavný turnaj bažia Rozhodcovia ObFZ Nitra, tichým favoritom sú Betonáris Šaľa. A príde aj Skýcov! Jesenné skóre 2:100 zahodil za hlavu a nevie sa dočkať haly.

Tempo zápasov špikujú mantinely.

Tempo zápasov špikujú mantinely.

Ale jeho veličenstvo Vianočný turnaj je viac než tisíc slov. Pre Moget Cup nie je žiadna latka nízka, mestská hala v Nitre ráta hodiny do vrcholu sezóny, presný program píšu MY Nitrianske noviny.

Prídete?

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.