Nové metly v Čechynciach a ich vznešená jeseň

fc cechynce

Čechynce s novým vedením len vyhrávajú, jeseň preskákali s parádnymi číslami. Najviac sa báli Vinodolu, zrazu naň majú sedem bodov k dobru.

V Čechynciach sa v lete po vyše dvadsiatich rokoch menili stráže. Gabriel Šuba sa stal len divákom a klub prenechal nástupcom. „Ďakujeme mu za dlhé roky roboty, do futbalu vrhol veľa svojho času. Bez neho by sme nemali čo preberať,“ vzdal hold Kristián Šuba a úrodná debata sa rozbehla z boxov.

Starosta v montérkach

Gabriel Šuba skončil, rukávy si vyhrnuli noví manažéri, obranca Andrej Szöke a útočník Kristián Šuba. „Pomáhajú nám Ivan Meszároš a Miloš Jandura, veľa vybaví Robo Kluka a všetky naše vďaky idú aj perfektnej vedúcej mužstve Andrejke Vargovej,“ upresnil Kristián Šuba (30).

Nové vedenie sa zohralo rýchlejšie než sa čakalo, rozumne si podelilo úlohy. „Zatiaľ sa len oťukávame, do práce sme sa zahryzli. Poriešili sme vyše desiatich sponzorov, nakúpili nové dresy a teplákové súpravy, určite využijeme aj e-shop SFZ. Najviac nás teší, že si v klube nikto nič nevyčíta, žiadna dusná atmosféra. Kľud, pokoj, pre futbal ideálne prostredie,“ povedala za vedenie jeho čerstvá duša Andrej Szöke (35). Pomaly si z neho už robia srandu, že na ihrisku býva. O štadión sa stará ako žena o obývačku. „Postavil sa prístrešok, rozrobenú máme druhú tribúnku, základy už stoja. Blíži sa zima, tešíme sa, keď budeme môcť prerobiť svetelnú tabuľu a lapače lôpt. Zanedlho máme veľké posedenie v kulturáku, vo februári pôjdeme na päťdňové sústredenie do Podhájskej. Všetky práce si riešime svojpomocne, organizujeme brigády, ani na jednej zatiaľ nechýbali Robo, Zolo a Jano Klukovci, montérky si s radosťou oblečie aj starosta Róbert Kupeček, ani bez neho by to tu dnes takto nevyzeralo, veď od obce máme 10-tisíc eur ročne,“ hovorí nám o futbale Andrej Szöke. „O inom ani nevie,“ podpichol ho Kristián Šuba.

Čechynce zobudili divákov, doma chodí cez stodvadsať, von takmer rovnako!

Čechynce zobudili divákov, doma chodí cez stodvadsať, von takmer rovnako!

Nik sa neháda, všetko je ružové. Bodaj by aj nie, keď sa vyhralo trinásť zápasov z trinástich! „Cieľ bol troška iný, rátali sme s menej bodmi. S malou dušičkou sme išli hlavne na Vinodol, silný súper mal vtedy aj hody, napriek tomu sme vyhrali. Sny o jesennom titule podporilo aj dôležité víťazstvo na Dyčke. Pracujeme skromne, už v lete chceme hrať šiestu ligu, ktorá by nám perfektne pasovala, máme v nej viac derby,“ dodal „Bedňa“ Szöke.

Ale snáď vás zaujíma aj hlbšia analýza.

Jeseň vyhrali na Vinodole

„Trinásť výhier je zrkadlom dobrej letnej prípravy. Veľa sme sa v nej nabehali, chlapcom sa tak lepšie učilo na rozostavenie 3-5-2. Chalani si plnili, čo mali, s taktickou stránkou som naozaj spokojný. Ale až takúto jeseň sme nečakali, rátali sme s 35 bodmi a máme ich plný počet,“ zamyslel sa hrajúci tréner Peter Peciar (30).

Cesta k trofeji z gaštanov a lístia sa Čechynčanom otvorila na Vinodole. V zápase pravdy sa viac verilo hodovým domácim, Peciarova družina však zosnovala dokonalú krádež. „V druhom polčase nás Vinodol dosť zatlačil, ale my sme si to silou vôle už obetavo ustrážili, cennú výhru 2:1 si odmakali všetci. Vtedy sa liga zlomila, riadne sme sa priblížili k polovičnému titulu,“ komentuje derby skraja októbra.

Vychvaľovaní Klukovci

Čechynce sú o sedem bodov prvé a hráčov majú trikrát toľko. Tučný káder je dilemou aj pre Peciara, zostavu občas vyberá do noci. Aj dresov je niekedy málo. „Mám vytypované posily na dva posty, uvidíme, čo z toho bude,“ nestačí dvadsaťdva chlapcov Peciarovi, jednému z troch legionárov.

Brankár Sivaninec a stopér Kanás ukuli šesť núl.

Brankár Sivaninec a stopér Kanás ukuli šesť núl.

Zeleno-čierno-biela mafia má pištoľníkov celú radu, nebezpeční sú Peciar, Klukovci i Šubovci, trafiť sa vie Greguš a rozbieha sa Zábojník. Kvalitu cítiť v každej formácii – Peter Peciar hrá vpredu klasického pivota, v strede ide každá akcia cez bratov Jána, Zoltána a Róberta Klukovcov, najlepšej obrane v súťaži rozkazuje niekdajší útočník Nitry Juraj Kanás a bol to tromf, keď na hody ukecali brankára Štefana Sivaninca. „Asi najlepšie hral na jeseň Jano Kluka, veľmi nám pomohol brankár Števo Sivaninec a v ťažkých zápasoch perfektne zamakal univerzál Robo Kluka, nerobilo mu problém zahrať útočníka či obrancu, na Vinodole vynuloval útočníka Sádovského,“ pochvaľuje si Chrenovčan Peciar, kovaný sálovkár s troma štartmi za futsalovú repre. Pre pochrámané koleno pauzoval rok aj tri mesiace. „Vyťahovali mi celý meniskus, mal som tiež odtrhnutý krížny väz. Už som sa zotavil, deväťdesiat minút zvládnem, ale sem-tam mi ešte koleno opuchne,“ ozrejmil.

Čechynce siedmoligovou jeseňou doslova pretancovali, no posledné slovo ešte nepovedali. Za rohom je Vianočný turnaj.

Autor: Martin Kilian ml.

FOTO: Andrea Závodná.