Núdzny a Cocher s „devinami“ štvrtí v Česku!

Prvá fotka Výberu ObFZ Nitra Suzuki Nitra U9.


Ledva sa 11 chlapčiat z 5 dediniek naučilo svoje mená, už vyplieskali dievčatá Slovácka 4:0 a Colorlak Cup v Starom Měste zavŕšili v prestížnej konkurencii nad plán – štvrté miesto!

Oblastný futbalový zväz v Nitre prvýkrát v histórii stavia aj výber pre deväťročných futbalistov a futbalistky, v lete (6. – 8. 7.) ich dokonca zoberie na trojdňový veľturnaj do Vroclavu!

Suzuki Nitra U9 sa v nitriansko-šaliansko-zlatomoravských končinách oficiálne zrodila len pred mesiacom. Na turnajoch vo Veľkom Záluží, Čeľadiciach a Zbehoch si Ján Núdzny a Pavol Cocher pozorne všímali malé hviezdičky, aby tie najjagavejšie už v sobotu 5. 5. vzali na turnaj. A nie hocijaký. Rovno za hranice, rovno proti Trnave! „Minútu pred koncom sme s ňou viedli 2:1! Potom sme dostali dva góly. Spartak napokon vyhral turnaj, všetci od neho fasovali päť či šesť kusov, my sme sa držali až do záveru,“ upozornil hlavný tréner Ján Núdzny, kouč benjamínkov v Branči. V tandeme s Pavlom Cocherom z Veľkého Zálužia nachystali chlapcom pekný zážitok. „Kvalitný turnaj, hrali sme pekne. A to sa decká prvýkrát videli až na turnaji! V tíme sme mali aj tri 2010-ky, teda o rok mladších chlapcov. Sme spokojní, bola to vynikajúca príprava na Vroclav. Turnaj nám ukázal, že ročník 2009 je veľmi dobrý,“ hodnotil Núdzny Colorlak Cup v Starom Měste, jeho zverenci obsadili zemiakový stupienok. Za najlepšieho hráča Výberu ObFZ Nitra Suzuki Nitra U9 vyhlásili Daniela Klebana z Jelenca, potešili aj chrenovskí strelci Jakub Venglík a Dominik Bugár, šupli po sedem gólov. Super základ do budúcnosti!

Prvá fotka Výberu ObFZ Nitra Suzuki Nitra U9.

Prvá fotka Výberu ObFZ Nitra Suzuki Nitra U9.

SUZUKI NITRA U9: Sebastián Kováčik (Báb), Tobias Dobča (Horná Kráľová), Dominik Bugár, Jakub Venglík, Michal Sládečka (Chrenová), Matias Gondek, Ivan Dovičovič (Zbehy), Norbert Plavčák, Juraj Blaho, Martin Pekar, Roman Chvála (Veľké Zálužie), Daniel Kleban (Jelenec).

VÝSLEDKY: Slovácko dievčatá U10 4:0, Spartak Trnava 2:3, Skalica 5:2, Jiskra Staré Město 2:4, Vyškov 0:4, FŠ Roberta Hanka 4:1, FC Petržalka 2:2, Otrokovice 5:2. Skóre 24:18, 4. miesto.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Facebook Pavol Pekar.