Obyce načnú maratón skvelého futbalu

obyce zacinaju

Ľudia v okolí Zlatých Moraviec sa už nevedia dočkať víkendu. Štartuje totiž srdcovka u množstva futbalových nadšencov: pozrite si všeobecné okienko pred výkopom 7. ligy C.

Po štvrtom jarnom kole sa horní piati zo skupín Sever a Juh spoja do nadstavby o postup, dolní piati si zahrajú o umiestnenie.

SEVER

V jedinečnej podhorskej klíme zatiaľ najlepšie dýchajú Machulince, pravda, padol im vhod obycký bojkot domáceho derby. Hostie druhú polku jesene odfláklo, preto je až tretie, v zime však zarezávalo naplno a chce sa tichými krokmi vrátiť do hry o celkový titul. Kvarteto istých postupujúcich uzatvára Martin nad Žitavou – ako jediný herne dobyl ,,obyckú pevnosť“ a má našliapnuté na naozaj skvelú sezónu.

O posledné piate miesto má enormný záujem duo Hosťovce – Skýcov, ale v úzadí ešte s teoretickou šancou číhajú siedme Topoľčianky. Lovce zrejme skončia už bez predsedu Františka Richtera (nový šéf Vladimír Kováč st.) predposledné nad utrápenými Jedľovými Kostoľanmi.

Líder z Machuliniec skočí do jari derby s Topoľčiankami (nedeľa 10.30 h).

Líder z Machuliniec skočí do jari derby s Topoľčiankami (nedeľa 10.30 h).

Rozmeňme si na drobné ešte trio Hosťovce, Skýcov a Topoľčianky:
• Hosťovce majú zo štyroch kôl jeden víkend voľno. Čakajú ich derby v Martine n/Žitavou a Lovciach. So základnou časťou sa rozlúčia doma proti Machulinciam, čiže ich vôbec nečaká prechádzka ružovým sadom.
• „Partizáni“ zo Skýcova sú od piateho miesta v závese štyroch bodov. Čaká ich rovnako jeden voľný víkend, no zápasy v Obyciach, s Martinom a s Lovcami musia vziať s plnou vážnosťou, pokiaľ chcú byť úspešní!
• Tretí ,,páni na holenie“ držia štatút najväčšej Zlatomoravskej dediny. Futbalovo však dávno nie, ale v lete nemali od toho ďaleko, keď odmietli postup do „šestky“ na úkor Obýc. Teraz budú Topoľčianky postupne v Machulinciach, s Obycami, v J. Kostoľanoch a s Martinom bojovať o zázrak.

JUH

Rovnako ako v severnej skupine, je aj v južnej o prvých štyroch postupujúcich do nadstavby o titul rozhodnuté, dokonca o víťazovi dupľom. Neverice po príchode manažéra Miroslava Minára a množstva posíl nepoznajú v lige trpkosť prehry, už je tomu presne rok. Keby druhé Čierne Kľačany nesužujú zranenia, je to možno o čosi zaujímavejšie. Na keby sa ale nehrá, preto ich s rozdielom jedného, respektíve dvoch bodov stíhajú Nevidzany B a Sľažany. O poslednú „postupovú“ priečku majú záujem Velčice spolu s Tesárskymi Mlyňanmi. Keďže títo súperi si zahrajú posledné kolo vzájomný zápas, Tekovské Nemce už nemajú ani teoretickú šancu. Rovnako ako odchodmi poznačené Ladice a výsledkami znivočená Choča.

Sľúbené duo Velčice – Tesárske Mlyňany:
• Dôležité poznamenať je, že ani jeden z týchto tímov nemá za prvé štyri jarné kolá voľno a v tom poslednom si to rozdajú priamym súbojom v T. Mlyňanoch.
• Velčice sa okrem uvedeného zápasu stretnú ešte doma s Čiernymi Kľačanmi, v Tekovských Nemciach a s Nevidzanmi B.
• Naopak Tesárske Mlyňany čakajú okrem spomínaného domáceho zápasu so svojim najväčším konkurentom tri vonku: postupne v Nevericiach, Nevidzanoch B a na Choči.

Nabúchané Neverice zahája druhú polku sezóny doma s Tesárskymi Mlyňanmi (nedeľa 11.00 h).

Nabúchané Neverice zahája druhú polku sezóny doma s Tesárskymi Mlyňanmi (nedeľa 11.00 h).

Úvodný náhľad do jarnej časti najnapínavejšej siedmej ligy v ObFZ Nitra teda máme za sebou. Štartujeme už sobotu o 15:00 zápasom Obyce – Skýcov. Budete tam?

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: Adam Ferenc; Martin Kilian ml.