Prekvapia Štitáre aj v posilnenom Golianove?

foto z golianova

Golianovo ťahá sériu piatich zápasov bez prehry, v nedeľu sa ju budú snažiť prestrihnúť  Štitáre. 

,,Béčková” skupina 7. ligy je mimoriadne vyrovnaná, žiaden zápas nemá jasného favorita. Ako Golianovo, tak aj Štitáre sa nachádzajú v príjemnom strede tabuľky, naprieč ťažšiemu začiatku. Obe mužstvá až na štitársky kiks na Dyčke sa brodia sezónou sympaticky. Červení ju majú  zatiaľ pekne rozbehnutú, síce v prvom kole proti Vinodolu prehrali tesne 2:1, potom v ďalších dvoch remizovali, i keď mohli pomýšľať na víťazstvo. Tréner Michal Áč hodnotí začiatok jesennej časti pozitívne: „Chceli sme nadviazať na koniec minulej sezóny, kde sa nám podarilo uhrať 7 výhier v ôsmich kolách s tým, že jedno kolo sme mali voľno. Prestávka bola krátka, potrebovali sme určité pozície v mužstve doplniť, ale kostra sa nemenila.“ Na otázku, aká je situácia v kabíne odpovedal pohotovo: „Podarilo sa nám dotiahnuť pár vytipovaných hráčov, chalani sa spoznávajú a zohrávajú. Vládne u nás pohoda, a samozrejme, pred každým zápasom myslíme na plný bodový zisk. Mali sme trochu problém s účasťou na začiatku sezóny kvôli zraneniam a absenciám, ale odvtedy sme už v plnej sile a prináša to svoje ovocie. Zápas s Vinodolom, ktorý sme tesne prehrali, sa dal určite uhrať aspoň na remízu. Hneď v zápätí sme v ďalšom kole s Čechyncami mohli aj vyhrať. Mrzia nás tieto zbytočné straty, ale ideme ďalej,“ odpovedal aj na aktuálnu zápasovú situáciu.

Pripravuje sa Golianovo na nepríjemného súpera nejako zvlášť? „Na každý zápas sa pripravujeme rovnako, na tréningoch hráči zodpovedne a poctivo makajú, máme systém, ktorým chceme hrať súťaž a neustále ho vylepšujeme. Veľká zásluha patrí mužstvu aj za to, že zatiaľ inkasovali najmenej gólov zo všetkých (7). Veľa ľudí si myslí, že 7. liga je o tom, že sa hráči v nedeľu zídu a idú si zahrať futbal. Určite to tak nie je, ľudia prikladajú klubu pomocnú ruku. Je za tým veľa mravčej práce a treba aj potrebnú chuť a chcenie hráčov, podať čo najlepší výkon pre svoj klub.“

Pilka (č.16) strieľa od minulej sezóny po Nevidzanoch a Lapáši góly za Golianovo.

Pilka (prvý v čiernom) strieľa od minulej sezóny po Nevidzanoch a Lapáši góly za Golianovo.

Štitáre skončili minulú sezónu v presnom strede tabuľky. Tú ďalšiu síce začali prehrou u aktuálneho lídra z Hosťovej, potom ale nasledovala víťazná šnúra troch zápasov: s Lúčnicou 11:0, 0:2 v Jelenci a 4:0 doma s Žitavcami. V týchto zápasoch ukázali  skvelý ofenzívny futbal. „Mužstvo je kompletné, chalani sú zohraní, darí sa nám. Mrzia nás prehry v Hosťovej a v Dyčke, ale mali sme zopár absencií a zápasy nám nevyšli. S doterajším priebehom sme ale spokojní, v tabuľke sme na peknej 6. priečke,“ skonštatoval podpredseda Edmund Kóša.

„V kabíne vládne dobrá nálada, chalani sa dobre poznajú. Máme zopár nových akvizícii, ale rýchlo sa u nás usadili a dobre zapadli do mužstva. Hráči chodia na tréningy, chcú sa neustále zlepšovať vo všetkých aspektoch, chceli by sme sa umiestniť čo najvyššie v tabuľke,“ povedal na situáciu v tíme. Spýtali sme sa aj Golianovo: „Majú kvalitné mužstvo, hrajú dobrý futbal. Bude to určite dobrý zápas, doma nepúšťajú body zadarmo, takže remízu by sme brali. Do zápasu ideme s tým, že zahráme čo najlepšie, bez zbytočných chýb, chalani pilne makajú na tréningoch tak uvidíme, aká bude úroda,“ zakončil Kóša.

Štitáre z nezmeneným kádrom oproti minulej sezóne chcú z Golianova aspoň bod.

Štitáre s nezmeneným kádrom oproti minulej sezóne chcú z Golianova aspoň bod.8

Výsledok môže byť bársjaký, každý zápas je nevyspytateľný a tipuje sa veľmi ťažko. Každopádne sa diváci budú mať na čo pozerať, očakáva sa aj pekná divácka kulisa. Kto teda nemá program na nedeľu 16:00 je vítaný v Golianove všetkými desiatimi!

AUTORI: Šimon Zaujec, Erik Barát.