Rimanovský chystá svadbu! Ale najskôr double s Kolíňanmi. V 52 rokoch…

mr7

SEMIFINÁLE CAMPRI CUPU │ Druhý najstarší hráč šiestej ligy v deň víťazstva nad Horným Ohajom ukázal, prečo kedysi hral prvú.

Elitnú súťaž Oblastného futbalového zväzu v Nitre, podľa mnohých najlepšiu šiestu ligu na Slovensku, hrá iba jeden starší futbalista. Marián Šindler, boss obrany Janíkoviec, je ročník 1965.

Fanatik do futbalu

Milan Rimanovský prišiel na svet 10 mesiacov po ňom (11. 7. 1966). Na stredajšom semifinále Campri Cupu by teoreticky mohol byť otcom až 20 z 24 mužov na trávniku. Keď sa narodili Miloš Lacika a Kristián Poliak, jeho dnešní spoluhráči, on slávil 36 rokov! Dnes mu ťahá na 53 a stále žiari. „Odmalička som miloval futbal, nič iné pre mňa neexistovalo. A vyhýbali sa mi zranenia,“ bilancuje MR7, teda, pardon, ešte má povinnosti na ihriskách…

Klobúk dole, akým futbalistom je Rimanovský vo svojom veku.

Klobúk dole, akým futbalistom je Rimanovský vo svojom veku.

Ogabal brankára

Veď pán futbalista s vyše 100 štartmi v prvej lige v stredu vyparatil postup Kolíňan cez Horný Ohaj. „Bol som trochu prekvapený, že ma tréner Višňovský postavil. Teraz ma všetko bolí, ale stojí za to (smiech). V zápase sme boli jednoznačne lepší, mali sme päť tutoviek, Ohaj ani jednu. Bol som rád, že aj bez Turana, nášho najlepšieho futbalistu, sme hrali dobre,“ lebedil si Rimanovský, ale nie, 5:0 to neskončilo.

Takto premieňa penalty Milan Rimanovský.

Takto premieňa penalty Milan Rimanovský.

Deľba 0:0 premostila do pokutových kopov. Nervičky pracovali. V hre bolo finále! „Na jedenástky sme vyradili už Výčapy-Opatovce vo štvrťfinále, ale teraz sme si veľmi neverili, lebo Ballabáš šiel dole, Turan bol v reprezentácii a Dobiaš bol chorý. No našli sme nových strelcov,“ usmial sa a prezradil, ako trafil štvrtú penaltu. „Brankár Vojtek čakal, že mu to dám napravo, lebo v lige som mu to dal doľava. A tak som mu to dal zas doľava,“ zaškeril sa špílmacher s bohatým životopisom – s dorastom Nitry bol majster Československa, kopal s Ľubošom Moravčíkom, neskôr za Jindřichov Hradec, Tábor, Senec, Kolín, Dunajskú Stredu, Prievidzu, Tadten, Ludanice, Čeľadice. A Kolíňany. Jedenásty klub!

Hurá na Volkovce!

Žeby na koniec to najlepšie? „Ak mám niekde skončiť, tak tuna. Mám dosť ponúk, aj Výčapy-Opatovce ma stále lanária, veď tam bývam. Ale v Kolíňanoch mi je skvele! Som tu už šesť rokov. Ibaže nemám rád, keď mi tunajší chlapci vykajú, cha-cha… Už som ich naučil, že mi musia tykať,“ pousmial sa „tatko“ skvelej formy Kolíňan, ktorá má len jednu bariéru – Volkovce. S céčkom ViOnu si to na diaľku rozdajú o majstra VI. ligy a zoči-voči aj vo finále Campri Cupu. „Úprimne, Volkovce majú najsilnejšie mužstvo v súťaži, ale skúsime na ne niečo vymyslieť. Veď ak mám skončiť, tak na vrchole, nie?“ glosuje obľúbenec fanúšikov aj kabíny.

Kolon smeruje k megaúspešnej sezóne.

Kolon smeruje k úspešnej sezóne.

Lezie do chomúta

Za mužom, ktorý aj v 52 rokoch krúti trestňáky ako za mlada, by oblastným trávnikom bolo smutno. „V kondičke problém nie je, ale limitujú ma svalové zranenia. No práve takéto zápasy, ako s Horným Ohajom, radosť fanúšikov a ich potlesk mi dodávajú energiu. Už som si povedal, že po sezóne skončím, ale ak by sme s Kolíňanmi vyhrali ligu aj pohár, to by ma možno namotivovalo pokračovať,“ uvažuje Milan Rimanovský a prekvapil nás milou novosťou. „V júli sa budem druhýkrát ženiť,“ hrdo vypol hruď a mrkol na svoju milú. To je príbeh!

FAKTY
KOLÍŇANY vs HORNÝ OHAJ 0:0, na pok. kopy 4:2
Rozstrel►Pánis ×, Barát × – Bisák ✓, Kováč × – Čiffáry ✓, Koutný ✓ – Rimanovský ✓, Polyák ✓ – Mako ✓.
R R. Šimák (E. Fábry, V. Kompas), ŽK: Igaz – Hudik, Polyák, 150 divákov.
SLOVANJ. Novota – P. Tasáry, R. Ballabáš (78. K. Poliak), A. Čiffáry, P. Mako – P. Pelech (14. L. Pánis), T. Michalička, M. Lacika, M. Rimanovský – M. Igaz, M. Bisák. Tréner: Alfonz Višňovský.
DRUŽSTEVNÍK V. Vojtek – E. Hudik, P. Bujalko, J. Barát, O. Chren – D. Strieška (46. J. Žilka), P. Polyák, P. Koutný, M. Pauko – R. Fordinál, Š. Mikle (65. L. Kováč). Tréner: Peter Bujalko.

HLASY TRÉNEROV
Alfonz Višňovský (Kolíňany): „Hralo sa hore-dole, ale viac z hry sme mali my. Hostí sme priveľmi nepúšťali do brejkov, naopak, my sami sme mali dosť šancí, hlavne Igaz, ktorý šiel aj sám na bránu. Podali sme dobrý výkon, nadviazali sme na našu hru z Močenku. A hoci sme v rozstrele prvú penaltu nedali, podržal nás Novota, chytil dve a sme vo finále. Zaslúžene.“
Peter Bujalko (Horný Ohaj): „Naše celé mužstvo fungovalo tak, ako sme si povedali, na Kolíňany sme sa dobre takticky pripravili a na ihrisku sme to aj ukázali. Chceli sme čo najdlhšie neinkasovať a udrieť z nejakého brejku, žiaľ, dve či tri dobré možnosti sme nedotiahli do konca. V jedenástkovom rozstrele to bolo o šťastí, napokon nás vychytal domáci Novota, ale aj náš brankár Vojtek predviedol v zápase pekné zákroky. Samozrejme, že nás vyradenie trošičku sklamalo, ale Kolíňanom gratulujeme, ak budú v plnej sile, Volkovciam budú vo finále minimálne vyrovnaným súperom.“

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Facebook J. F.