Rozhodcovia chcú piatu korunu. V akej zbroji idú do Trnavy?

rozhodcovia obfz nitra

Kto to vie s píšťalkou i loptou najlepšie? Odpovieme si v sobotu 12. januára v Mestskej športovej hale v Trnave, kam mieri 10 oblastných futbalových zväzov zo ZsFZ (Západoslovenského futbalového zväzu) na tradičný Turnaj rozhodcov a delegátov, ktorý je navyše spomienkou na arbitrov Petra Kubinu a Mariána Šmidoviča. Klasicky ambiciózne príde turnajový hegemón z Nitry.

„Piate zlato chceme pridať v Trnave,“ „na drzovku“ vlani riekol Martin Jančok, sotva držal v rukách to štvrté, vystrelené Markusom Šinkom. Od roku 2015 platí, že rozhodcovia ObFZ Nitra hrajú najkrajší futbal na západnom Slovensku. V troch finále v rade zdolali Trnavu, ak jej vezmú titul aj v sobotu u nej doma, len okrášlia zväzovú vitrínu, už teraz plnú až po sklo. „Samotné miesto turnaja je pre nás motiváciou,“ stojí si Jančok za svojim rok starým výrokom. „Nie, víťazstvá nás stále neomrzeli, opäť máme najvyššie ambície. Sme v skupine smrti, do semifinále z nej postúpia prví dvaja, veríme si. Vieme, že Trnava sa na nás chystá a rada by nám prerušila sériu, najdôležitejšie bude nastaviť sa v našich hlavách,“ rozoberá Martin Jančok, podľa mnohých najlepší asistent rozhodcu v III. lige, mimo toho aj manažér Tímu rozhodcov ObFZ Nitra.

ObFZ Nitra vyhral turnaj rozhodcov aj naposledy a v riadne oklieštenej zostave.

ObFZ Nitra vyhral turnaj rozhodcov aj naposledy a v riadne oklieštenej zostave.

Zlato číslo štyri malo najväčšiu tonáž zo všetkých – zrodilo sa bez aktívnych futbalistov, teda s pravidlom, aké tri roky neexistovalo, ale Nitra ho slušne dodržala a neobliekla deviatich hráčov. Tentoraz sa na poslednú chvíľu rozhodlo, že turnaj rozhodcov a delegátov ZsFZ sa v 14. ročníku vracia do starých koľají – opäť môžu nastúpiť arbitri-futbalisti, hoci len z oblastných súťaží. „Tešíme sa, že to nezmyselné pravidlo po roku zmizlo a ideme po starom, pravda, nie úplne. Z kádra, ktorý sme mali na Vianočnom turnaji, hrá v kraji iba Frederik Domasta za Hlohovec, čiže okrem neho budeme v sobotu kompletní,“ prezradil Martin Jančok a aj cez telefón sme cítili, ako sa mu zbiehajú futbalové slinky na sobotu do Trnavy.

TÍM ROZHODCOV OBFZ NITRA: Lukáš Pecek, Martin Jančok, Jakub Hybský, Ladislav Kováč (III. liga), Markus Šinka, Andrej Martiška (IV. liga), Andrej Gregora (V. liga), Eduard Gajdoš, Patrik Zaťko (VI. liga), Matúš Šturdík, Henrich Harča (VII. liga).

PLÁN ZÁPASOV: 8.48 h ObFZ Nitra – ObFZ Trenčín, 10.00 h ObFZ Nitra – ObFZ Prievidza, 12.06 h ObFZ Považská Bystrica – ObFZ Nitra, 13.18 h ObFZ Nové Zámky – ObFZ Nitra. Semifinále: 15.05 h, 15.25 h. O 3. miesto: 15.55 h. Finále: 16.15 h.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Martin Kilian; Miroslav Slávik.