Rozohrali PP Invest Cup

ilustr2

Veľké Zálužie, Tekovské Nemce a Horná Kráľová sú tri postupujúce tímy do hlavného hracieho dňa najväčšieho dorasteneckého turnaja na Slovensku.

Aj dorastenci sa dočkali svojho zimného sviatku. V kvalifikácii PP Invest Cupu bojovalo o účasť v hlavnom hracom dni štrnásť šiestoligových mančaftov, vítaným osviežením bola prítomnosť dievčat z FC Nitra, ktoré sa chlapcov nezľakli a uhrali dve remízy.

Nad priebehom bdeli pozorným okom predseda ObFZ Nitra Štefan Korman a Pavol Šlosár, konateľ spoločnosti PP Invest, hlavného garanta podujatia.

V skupine E muselo pri rovnosti bodov Veľkého Zálužia a Pohraníc a remíze v ich vzájomnom zápase rozhodnúť o postupujúcom až celkové skóre. Ulak potiahli gólmi Mego a Buchlík, ten najkrajší však „vystrihol“ krásnymi nožničkami Kotlár.

„Efko“ prinieslo podobnú zápletku, Sľažanom však v poslednom dueli uchmatol body Branč, a tak sa z víťazstva v skupine tešili Tekovské Nemce. Baby z FC Nitra ukázali veľa pekných futbalových momentov a boli príjemným spestrením kvalifikácie.

V záverečnej skupine G si Horná Kráľová zabezpečila istotu postupu už po troch zápasoch. Rozhodujúcim sa napokon ukázalo víťazstvo nad silným Trnovcom, ktorý ako jediný dokázal Kráľovanom sekundovať.

SKUPINA E
Cabaj-Čápor – Janíkovce 1:1, Blaškovič – Pa. Luzar.
Pohranice – V. Zálužie 2:2, Vago 2 – Kotlár, Mego.
Obyce – Janíkovce 0:2, Pe. Luzar, M. Luzar.
Cabaj-Čápor – Pohranice 0:3, Farkaš 2, Vago.
Obyce – V. Zálužie 0:4, Buchlík 3, Mego.
Pohranice – Janíkovce 3:1, Farkaš, Podsklan, J. Matyó – Ligač.
Cabaj-Čápor – V. Zálužie 2:3, Biháry, Demeš – Mego 3.
Obyce – Pohranice 2:3, M. Malý, D. Hladík – Farkaš 2, Vago.
V. Zálužie – Janíkovce 5:0, Buchlík 2, Bédi, Mego 2.
Obyce – Cabaj-Čápor 2:2, D. Hladík, M. Malý – Horec, Kolečáni.
1. V. Zálužie 4 3 1 0 14:4 10
2. Pohranice 4 3 1 0 11:5 10
3. Janíkovce 4 1 1 2 4:9 4
4. Cabaj-Čápor 4 0 2 2 5:9 2
5. Obyce 4 0 1 3 4:11 1

SKUPINA F
Branč – FC Nitra juniorky 5:5, Bilo 3, Ružička, Poláček – Pelikánová 2, Liková, Nagyová, Vedejová.
Čifáre – Tek. Nemce 1:3, Balog – Brenkus 2, Pacher.
Sľažany – FC Nitra jun. 5:1, Minár 2, Šimon, Valuška, Béber – Liková.
Branč – Čifáre 3:1, Ružička 2, Nitriansky – A. Kúti.
Sľažany – Tek. Nemce 2:2, Valuška, Minár – Brenkus, P. Škvarek.
Čifáre – FC Nitra jun. 1:1, Smidák – Igaz.
Branč – Tek. Nemce 2:4, Banda, Kolarovský – Brenkus 3, Ďurovič.
Sľažany – Čifáre 3:2, Béber, Zaťko, Minár – A. Kúti 2.
Tek. Nemce – FC Nitra jun. 7:1, Pacher 3, Brenkus, P. Škvarek, Ďurovič, M. Škvarek – Pelikánová.
Sľažany – Branč 2:2, Minár, Klikač – Banda, Poláček.
1. Tek. Nemce 4 3 1 0 16:6 10
2. Sľažany 4 2 2 0 12:7 8
3. Branč 4 1 2 1 12:12 5
4. FC Nitra jun. 4 0 2 2 8:18 2
5. Čifáre 4 0 1 3 5:10 1

SKUPINA G
H. Kráľová – Rišňovce/Báb 2:1, Krajačič, Valášik – Drozda.
Trnovec – Čechynce 5:1, Marček 2, Telkeši 2, Kunderlík – Čurgali.
Lapáš – Rišňovce/Báb 2:2, Škorec, Kravár – Korec, Katrenčiak.
H. Kráľová – Trnovec 2:1, Kudlička, Valášik – Marček.
Lapáš – Čechynce 1:3, Kozár – Černý, Novák, Szöke.
Trnovec – Rišňovce/Báb 3:2, Marček 3 – Katrenčiak, M. Kováčik.
H. Kráľová – Čechynce 4:0, Hrádel 2, Zeleňák, Valášik.
Lapáš – Trnovec 2:3, Drgoňa, Kravár – Lakatoš, Kunderlík, Marček.
Čechynce – Rišňovce/Báb 2:2, S. Danóczi 2 – Korec, Infner.
Lapáš – H. Kráľová 3:3, Balla 2, Kozár – Krajačič, Hrádel, Zeleňák.
1. H. Kráľová 4 3 1 0 11:5 10
2. Trnovec 4 3 0 1 12:7 9
3. Čechynce 4 1 1 2 6:12 4
4. Rišňovce/Báb 4 0 2 2 7:9 2
5. Lapáš 4 0 2 2 8:11 2
Do hlavného hracieho dňa postúpili traja víťazi skupín.

AKO NASTÚPILI
V. ZÁLUŽIE: Hollý – Mego, Buchlík, Karádi, Bédi, Áč, Kotlár, Križan.
POHRANICE: Minárik – J. Matyó, Ács, Vago, Farkaš, M. Matyó, Búš, Gugh, Podsklan, Szabó, Vereš.
JANÍKOVCE: Javorek – Hamšík, Pekarovič, Kramár, Pe. Luzar, Bielich, Pa. Luzar, M. Luzar, Ligač, L. Luzar, Prípada, Feduzi, Švec, Kováč.
CABAJ-ČÁPOR: Holec – Mikuš, Kolečáni, Demeter, Biháry, Demeš, Hanuška, Blaškovič, Arpáš, Vojtela, Ďuriš, Mészáros, Polakovič.
OBYCE: Pupák – Rajnoha, E. Malý, M. Hladík, Kurka, M. Malý, D. Hladík, Šutka, Petrík, Kopčák, Žemberi.
TEK. NEMCE: Valkovič – Brenkus, P. Škvarek, Ďurovič, M. Škvarek, Kováč, Pacher, Mizák, Brieška, Lendel.
SĽAŽANY: Kuťka – Minár, Šimon, Zaťko, Valuška, Béber, Strasser, Chrenko, Kabát, Nipča, Klikač.
BRANČ: Jánošík – Poláček, Hozlár, Mato, Kolarovský, Svitač, Ružička, Banda, Sekereš, Balázsi, Berecz, Pilo, Kónya, Lörincz, Bilo, Nitriansky.
FC NITRA JUN.: Stachová – Tanciková, Vedejová, Pelikánová, Chobotová, Igaz, Nagyová, Halásová, Gardianová, Kršáková, Holá, Liková, Chrenáková.
ČIFÁRE: L. Kúti – Švajda, A. Kúti, Žilka, Smidák, Balog, Svitač, Gajdošík, Virág, Vojtek, Hlinka.
H. KRÁĽOVÁ: Popelka – Kalina, Netry, Biháry, Zeleňák, Hrádel, Kudlička, Hipp, Valášik, Krajačič, Patkoló, Sklenár, Slovák.
TRNOVEC: Zsák – Orth, Kunderlík, Kuraj, Stelo, Lakatoš, Bertok, Brand, Marček, Telkeši.
ČECHYNCE: Szöke – Bób, Cseri, Andel, Novák, Černý, Plevka, Knoško, Együd, Večický, Šlosár, D. Danóczi, S. Danóczi, Čurgali.
RIŠŇOVCE/BÁB: P. Vaško – Katrenčiak, Watter, A. Vaško, Machovec, Infner, Kovec, Mikula, M. Kováčik, K. Kováčik, Drozda.
LAPÁŠ: Vozárik – Škorec, Kozár, Drgoňa, Gál, Czako, Balla, Kravár, Valovič.
Rozhodovali Jančok, Božík, Uhrin a Barát.

HLAVNÝ TURNAJ (3. 2.)
SKUPINA A: 8.00 Čeľadice – Močenok, 8.22 Nevidzany – V. Zálužie, 9.28 Čeľadice – V. Zálužie, 9.50 Nevidzany – Močenok, 10.56 Močenok – V. Zálužie, 11.18 Nevidzany – Čeľadice.
SKUPINA B: 8.44 Zbehy – Kolíňany, 9.06 Ivanka – Vlčany, 10.12 Zbehy – Vlčany, 10.34 Ivanka – Kolíňany, 11.40 Kolíňany – Vlčany, 12.02 Ivanka – Zbehy.
SKUPINA C: 12.24 Lužianky – Výčapy-Opatovce, 12.46 Šaľa U17 – Tek. Nemce, 13.52 Lužianky – Tek. Nemce, 14.14 Šaľa U17 – Výčapy-Opatovce, 15.20 Výčapy-Opatovce – Tek. Nemce, 15.42 Šaľa U17 – Lužianky.
SKUPINA D: 13.08 Alekšince – Žitavany, 13.30 ČFK Nitra U17 – H. Kráľová, 14.36 Alekšince – H. Kráľová, 14.58 ČFK Nitra U17 – Žitavany, 16.04 Žitavany – H. Kráľová, 16.26 ČFK Nitra U17 – Alekšince.
ŠTVRŤFINÁLE: 16.50 A1 – C2, 17.13 D1 – B2, 17.36 C1 – A2, 18.00 B1 – D2.
SEMIFINÁLE: 18.23 víťazi 1. a 2. štvrťfinále, 18.46 víťazi 3. a 4. štvrťfinále.
O 3. MIESTO (1×15): 19.10.
FINÁLE: 19.30. (JB, ŠZ)

Doterajší víťazi: 1999 Chrenová, 2000 Veľký Cetín, 2001 D. Krškany, 2002 ČFK Nitra, 2003 Chrenová, 2004 Lužianky, 2005 Vlčany, 2006 Janíkovce, 2007 Chrenová U17, 2008 H. Kráľová, 2009 Hájske, 2010 a 2011 ČFK Nitra U17, 2012 Ivanka, 2013 a 2014 Močenok, 2015 PFA Vráble, 2016 Ivanka, 2017 a 2018 Nevidzany.

AUTOR: MY Nitrianske noviny – Ján Bédi, Šimon Zaujec.