S jedným nábojom sa na poľovačku nechodí

hostova hrnce

Hosťová plánovala v VII. lige B vyhrať piatykrát v rade, ale Nitrianske Hrnčiarovce ju vyfackali na obe líca.

„Geszte“ sa síce s trénerom Martinom Slovákom a posilami v čele s hokejovou enklávou (Marek a Peter Slovákovci, Martin Uhnák) odpichla z dna, lenže v nedeľu naďabila na tím iného rangu. Nitrianske Hrnčiarovce ju zrazili späť do reality. A nechali pod diaľnicou jasný odkaz – aby Hosťová oprášila zlaté časy minulé, dom musí postaviť od základov. „Horeli sme vzadu, tam od leta potrebujeme posily. Upozorňoval som chlapcov na Szombata a aj tak nám dal tri góly. Veľmi nám chýbal Marek Slovák, zrazu nemal kto zamestnávať celú obranu ako ‚Paganini‘“ zaplakal nad boľavým centrom hokejového centra a futbalového útočníka jeho brat Martin, kouč Hosťovej.

Domáci kapitán Róbert Balko rozdával skúsenosti.

Domáci kapitán Róbert Balko rozdával skúsenosti.

Domáci tlačili len platonicky. Hlavne v druhom polčase sa síce nasťahovali za polkruh, ale zakotvili len pri šestnástke. Horváthom vedená oranžová obrana pozbierala lopty a už sa to valilo. „Hrnce“ nešpekulovali, hneď prekopli líniu a keďže Hosťovej bránenie nevoňalo, útočníci Beták a Szombat mali z polky pod diaľnicou diaľnicu. „Vedel som, že neprehráme,“ blysol sa veštbou tréner hostí Tibor Fiksel. „Chceli sme byť pozorní vpredu a udieraťz brejkov, presne nám to vyšlo. Keď sme v plnej sile, hneď to vyzerá lepšie, ako pri prehre v Branči 1:9. Nehrali sme na náhodu, chválim celé mužstvo,“ húdol si obľúbený lodivod. „So Szombatom si vpredu rozumieme, v nedeľu sme mali navyše aj dosť miesta. Od Hosťovej som najmä v druhom polčase čakal viac,“ tvrdil hroťák Michal Beták.

Obetavý Beták je stavaný do kontier.

Obetavý Beták je stavaný do kontier.

„Biely balet“ bol bytostne odkázaný na svojho najlepšieho hráča. Hoci mu chutilo a tvoril jednu akciu za druhou, odišiel s dlhým nosom. „Vyhral lepší,“ stručne precedil Patrik Mikle, špílmacher s magnetom na loptu. Derby malo preňho žhavú príchuť, keďže z Nitrianskych Hrnčiaroviec pochádza a strávil tam asi desať futbalových rokov. „Chcel som sa ukázať, tešil som sa, ale že by som bol úplne hotový z toho, to nie,“ chichúňa sa 22-ročný bavič tribún, ktorý servíruje zidanovky a bicykle ako na požiadanie. V lete sa oňho asi strhne bitka. „Hneď by som ho zobral, je to vynikajúci futbalista,“ zaželal si tréner „Hrncov“ Fiksel. „Nechávam to otvorené, uvidíme,“ zahmlil Patrik Mikle, jediný nedeľný náboj Hosťovej. A tak sa na poľovačku nechodí.

Bohvie, koľko ešte ostane elegantný Mikle v Hosťovej...

Bohvie, koľko ešte ostane elegantný Mikle v Hosťovej…

FAKTY
HosťováNitrianske Hrnčiarovce 2:5 (2:3).
Góly: 21. Ernek, 44. Mikle – 3. a 53. Beták, 18., 28. a 57. Szombat. R J. Hádek (Š. Korman ml., M. Uhrin), bez kariet, 105 divákov. Strely na bránu: 8 – 9. Strely vedľa brány: 5 – 4. Rohy: 4 – 2. Ofsajdy: 3 – 2. Fauly: 11 – 17. Držanie lopty (%): 58 – 42.
OFK: R. Matyó – P. Demény, V. Prepelica, M. Szórad – A. Vundač, P. Mikle, P. Slovák, R. Balko (80. Š. Gubó, 85. M. Slovák) – M. Uhnák, D. Ernek, J. Chudý. Tréner: Martin Slovák.
ŠTART: A. Gálik – T. Holec, Š. Horváth, L. Tirpák (74. L. Kinče) – M. Kvakovský – K. Farmadin (84. A. Konde), P. Kudlačák, T. Krošlák, E. Ešše – M. Beták, M. Szombat. Tréner: Tibor Fiksel.

Fotky priniesli MY Nitrianske noviny.

AUTOR: Martin Kilian ml.