Selice idú naplno, tréner Barháč kuje pikle na „svoju“ Veču

IMG_4345

Čo je lepšie, ako byť bez prehry aj po 10. kole VII. ligy Galanta – Šaľa? Byť v nej prvý! Áno, Žihárec strieľa góly ako na želanie, Kráľov Brod je kompaktný a Veča ako jediná nezdolaná, lenže všetkým utekajú svieže Selice.

Nikto sa nedivil, že Selice v prvom kole rozžuli Diakovce 5:1. Hop, v tom druhom už prišla prehra v Kráľovom Brode (0:1) a šepkanice o titule pre Veču či Žihárec zosilneli. Lenže Seličania vyhrali 6-krát v rade! Hlavne kvôli triumfu nad Žihárcom 1:0 sa vyhrievajú na prvom mieste.

To bola ale história, poďme cez súčasnosť do budúcnosti. Najbližšie domáce šlágre s Tešedíkovom a Dlhou nad Váhom by Selice mali zvládnuť, chlieb sa bude lámať vonku, v Hodoch a Jánovciach. Vlastne už najbližšiu nedeľu na horúcom trávniku vo Veči, kde sa ukáže ich pravá tvár.

O skvelej forme futbalistov Selíc sme hodili reč s ich trénerom Petrom Barháčom.

Do Selíc ste prišli v lete. Kde ste pôsobili predtým?
– Bol som skoro dvadsať rokov v Topoľnici, mám z tade pekné spomienky. Hrávali sme okresné súťaže a vždy patrili medzi popredné mužstvá.

Čiže ste dlhé futbalové roky strávili v galantskej oblasti. Skúste ju porovnať s nitrianskou.
– Galantský futbal poznám roky. Viac sa v ňom hrá do tela, súboje sú tvrdšie a je v nich veľká agresivita. V tom nitrianskom sa snažia mužstvá viac hrať futbal, čo je síce možno krajšie, ale menej mi to vyhovuje z trénerského hľadiska. Čo sa týka našej siedmej ligy – veľmi nám vyhovuje, či už z hľadiska kvality, derby zápasov alebo diváckej návštevnosti.

Vziať mužov v Seliciach bolo pre vás správne rozhodnutie?
– Starosta Igor Mandák ma už dávno nahováral, nech to vezmem, teraz sme sa dohodli a určite nič neľutujem. Som veľmi spokojný, či už s vedením, alebo aj osobitne s pánom starostom, ktorý do neho tiež patrí. Na mojej spokojnosti majú hlavne oni najväčšiu zásluhu.

Selice majú vždy plnú lavičku, v tíme zloženom takmer výlučne z domácich je zdravá konkurencia.

Selice majú vždy plnú lavičku, v tíme zloženom takmer výlučne z domácich je zdravá konkurencia.

Štartuje október a vy máte v VII. lige Galanta – Šaľa účet 7-0-1 ozdobený najlepším skóre 33:6. Ste prví! Išli ste s takýmto očakávaním do sezóny?
– Určite nie, náš cieľ bol prvá štvorka. Dotiahli sme však troch šikovných hráčov z Topoľnice, ktorí dobre zapadli do kolektívu a rozumejú si s domácimi po kamarátskej a aj hernej stránke, čo je veľmi dôležité.

Ktorý zápas bol pre vás zatiaľ najťažší?
– Určite ten doma so Žihárcom, keď sme vyhrali 1:0. Súper bol hlavne v prvom polčase lepší, mal viac z hry. My sme to zatvorili, hrali na brejky a čakali na súperovu chybu, ktorá po nedorozumení v obrane vznikla, rozhodol Szabo prakticky do prázdnej brány. Bolo tam veľa divákov, bol som vtedy veľmi šťastný.

Prezradíte niečo z vášho elixíru úspechu?
– V prvom rade dobrý kolektív a porozumenie medzi chalanmi. Veľmi pozitívne hodnotím to, že v každom zápase idú naplno, pri svojom výkone vynaložia maximálne úsilie, čo je recept úspechu.

V Seliciach sa soboty utešene zapĺňa i tribúnka.

V Seliciach sa soboty utešene zapĺňa i tribúnka.

Selice sú populárne krásnym ihriskom a areálom. Je na tom z tejto stránky vôbec niekto lepšie ako vy?
– Ihriská sú na dobrej úrovni nielen u nás, ale aj na iných dedinách. Takmer s určitosťou viem povedať, že máme ihrisko na veľmi kvalitnej úrovni a areál je taktiež na siedmoligové pomery krásny. Veď niet divu, keď je oň taká starostlivosť.

S výnimkou Žihárčana Beneša máte dvoch najlepších strelcov ligy s 12 gólmi. Môže to byť do budúcna vaša najväčšia zbraň?
– Určite áno. Stano Jašík je fantastický strelec, klasický hroťák. Robo Szabo kedysi hrával za Galantu, no kvôli pracovným záležitostiam sa nemohol treťoligovému futbalu venovať naplno, tak išiel hrávať do Salíb a neskôr do Topoľnice, kde dal za tri a pol sezóny veľmi veľa gólov. Som rád, že sa mi ho pred sezónou podarilo stiahnuť do Selíc a vytvoriť tak silné útočné duo. Ale nie je to len o nich, máme ďalších kvalitných hráčov, bez ktorých by tie góly určite nedali. Sú takpovediac závislí od ich prihrávky. Oporami by som nazval aj nášho brankára Mareka Tomačeka, alebo tvorcu Ivana Zsáka. Tím ťahajú aj Martin Gyulai či Zsolt Szilvási.

Stanislav Jašík by rád prekonal svojich 27 gólov z minulej sezóny.

Stanislav Jašík by rád prekonal svojich 27 gólov z minulej sezóny.

V nedeľu hráte náročný zápas no Veči. Istotne chcete odchádzať vysmiati.
– Spokojní budeme aj s remízou, ale priali by sme si určite vyhrať, urobíme pre to maximum. Bývam na Veči, už zazneli aj nejaké podpichovačky (smiech). Veča má spolu so Žihárcom najkvalitnejšie mužstvo v súťaži.

Robil s vami už niekto rozhovor?
– V galantskej oblasti áno, zopárkrát. V tejto nitrianskej ste prvý vy (smiech).

To ma veľmi teší, chceli by ste ešte niečo dodať?
– Len toľko, že sa chceme držať na popredných priečkach a dúfame, že vynaložíme maximálne úsilie, aby to vyšlo.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: Martin Kilian ml.