Skvelý Moget Cup, výborné Čeľadice

csalad

Vianočný turnaj MY Nitrianskych novín, svet vo svete. Dedinským futbalistom fandí dvetisíc ľudí.

Upchatý je už kruhový pod Maticou, nieto parkovisko pred zimným chrámom futbalu. Autá stoja kde môžu aj nemôžu, nečudo, že sa do mestskej haly dobýjajú policajti…

Vstupné vyberali kamarátky stredoškoláčky Adela a Bianka a dokopy narátali vyše štyritisíc ľudí! To je najväčšia návšteva za 26 rokov.

Najväčší turnaj na Slovensku otvoril svoje druhé štvrťstoročie, Moget Cup tradične rozdelili do troch dní, barometrom žrebu bola tabuľka.

Štefan, Filoména a Ivana sa blysli perfektným a férovým futbalom, tri hracie dni ukázali publiku mužstvá zo skoro každého kúta veľkej oblasti, dokopy ich bolo 56 – ďalší rekord…

Muziku tvrdilo Nitriansko, vyhralo skoro všetko skupiny v prvom a druhom dni, šokom bol štefanský postup Horných Lefantoviec veď boli z piateho koša! Násťročné krvinky a srdce Horáka doniesol Jarok a fandili mu aj nestranní, nesklamali halové ryby z Mojmírovec a Nitrianskych Hrnčiaroviec, zlatomoravským skokanom boli Tesárske Mlyňany. Chrenová si spravila z kvalifikácie slalom, na hlavný turnaj šli aj „Repove deti“ z Lužianok, Čakajovce prekvapili Rišňovce a Jaročanov zastavili až Janíkovce.

V tretí deň šli lístky ako teplé rožky, na štvrťfinále sa tipovala dvojtisícka v hľadisku. Hala tlieskala šestnástim naj, burácal sektor Čeľadíc, partia pána futbalistu Čambala dofičala k piatemu zlatu, vo finále vzala dych Janíkovciam. Piatym hráčom „Čaládu“ bol brankár Kostoláni. Za dvoch boli aj Bában Takáč, mnoho lídrov mali Rozhodcovia ObFZ (šťuka turnaja), páčili sa Zbežania Mikulovci. Ale na Čeľadice nemal nik.

Z Moget Cupu by ste zas napísali knihu. Už dvadsiatušiestu.

PREDKVALIFIKÁCIA
KVALIFIKÁCIA
HLAVNÝ TURNAJ

AUTOR: MY Nitrianske noviny – Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.