Sľažany o jesenný trón proti Hostiu. Bude mať po víkende ,,peklo” v robote Studený či Fázik?

fazik

VII. liga C je jedinou súťažou dospelých v Oblastnom futbalovom zväze Nitra, ktorá ešte nepozná svojho jesenného šampióna. Pripoja sa ku Kolíňanom, Lukáčovciam, N. Hrnčiarovciam a Veči Sľažany či Hostie? 

Sľažany špatí len jedna machuľa

Štvrtá najväčšia obec v okrese Zlaté Moravce bola kedysi šiestoligová bašta, no posledné roky už brázdi ,,len” v tej najnižšej súťaží. Musíme však objektívne poznamenať, že vždy na popredných priečkach, i keď sa jej ju doposiaľ nepodarilo vyhrať. Možno tento rok, veď patria okolo trénera Romana Cinu sa vyhrieva na čele ligového pelotónu s tromi bodmi navrch pred svojím nedeľným súperom. ,,Jesennú časť sezóny hodnotím doposiaľ pozitívne, sme na prvom mieste, na čo sa dobre pozerá, no je to zatiaľ len čiastkový úspech. Prehrali sme doposiaľ len jeden zápas v Topoľčiankach, kde nás súper vyškolil z efektivity troma krásnymi gólmi. Myslím, že ako veľmi dôležité sa ukázalo víťazstvo v Nevidzanoch, ktoré od tretieho kola chytili výbornú fazónu a musím povedať, že nám v Hostí trochu pomohli. Výborný zápas sme odohrali aj s Čiernymi Kľačanmi, kde sme otáčali z 0:2 na 3:2, alebo keď sme dali víťazný gól proti Tes. Mlyňanom v poslednej minúte či po dobrom výkone zdolali húževnaté Obyce, ktoré sa nikdy nevzdávajú a bojujú do poslednej minúty,” povedal úvodné vety spomínaný tréner Cina. Výhry v Nevidzanoch, s Obycami či Čiernymi Kľačanmi deklarujú silu kádra, ktorou Sľažany disponujú. Jediná bola spomínaná prehra v Topoľčiankach, kde Sľažany dostali efektnú aj efektívnu trojku. Teraz ich čaká súper len o tri kilometre vzdialený od ich jedinej prehry, no privítajú ho doma. ,,Hostie má kvalitný káder s výbornými technickými a rýchlymi hráčmi a trénerom, ktorý má za sebou výbornú hráčsku minulosť. A hlavne, sa im po zranení vrátil Fazo (Peťo Fázik), akurát zrovna pred naším zápasom (smiech). Súpera som videl párkrát hrať, preto ich považujem za mierneho favorita zápasu, ale my o 1. miesto zabojujeme,” zdvihol Cina varovný prst. ,,Očakávam kvalitný zápas hodný postavenia oboch mužstiev v tabuľke. Nijako špeciálne sa naň ale nepripravujeme, akurát netrénujeme  na ihrisku, aby bolo na zápas v dobrom stave, no využívame multifunkčné ihrisko na základnej škole,” Pýtali sme sa aj na postupové ambície, nad ktorými v klube dlho nerozmýšľali. ,,Čo sa týka prvého miesta, kto by nechcel vyhrať? Myslím, že pre to to robíme my aj naši súperi. A naše vedenie sa už na začiatku sezóny vyjadrilo, že keď sa nám podarí vyhrať ligu, do tej šiestej určite ideme.”

Očakáva sa plná slažianska tribúnka.

Očakáva sa plná slažianska tribúnka.

Pre Slovan (možno) historická sezóna

Niečo vyše tisícová obec je zatiaľ jediná, ktorá dokázala v tejto sezóne obrať ultraofenzívne Obyce na ich pôde o všetky body. Hostie nezvládlo len domáci zápas s výborne pripravenými Nevidzanmi B a u čiernokľačanskej šťuky sútaže. ,,V tíme vládne doposiaľ spokojnosť, tým, že mančaft chápe, čo od nich žiadam. Jediný moment, kedy sme vybuchli, bolo v Čiernych Kľačanoch v druhom polčase. Inak naša sila je v kolektívnom poňatí hry. Najlepší zápas, dúfam, že ešte len príde tento víkend,” zareagoval úvodným slovom tréner Hostia Miroslav Révay. Sľažany prehrali doma naposledy 8.10. 2017 s Tesárskymi Mlyňanmi 1:3, od vtedy držia domácu súťažnú neporaziteľnosť a budú robiť všetko pre to, aby po ňu v záverečnom jesennom kole neprišli a udržali sa na čele ligy. ,,Každá séria sa raz musí skončiť, my veríme, že to príde práve tento víkend, nakoľko by sme po prípadnom víťazstve zimovali prví v tabuľke,” odpálil výzvu hosťujúci tréner a pri otázke na prípadné postupové ambície odpovedal sebaisto. ,,Od toho je ešte ďaleká cesta, no pre všetkých, čo vyhrajú súťaž, by mala byť priorita postúpiť do vyššej súťaže. Môj osobný názor je, že keď raz mužstvo vyhrá ligu, tak by malo postúpiť vyššie, inak v tom nevidím význam,” dodal tréner, ktorý na každý tréning či zápas dochádza až z Nitry.

Hostie bude bojovať ako levi, aby po vyše dvoch rokoch pretrhli domácu slažiansku šnúru neporaziteľnosti.

Hostie bude bojovať ako levi, aby po vyše dvoch rokoch pretrhli domácu slažiansku šnúru neporaziteľnosti a zimovali prví.

Službu si tentokrát vzájomne nevymenia

Špecifický zápas to bude pre pre dvoch kuchárov z Tartufu – Mira Studeného, útočníka Sľažian a Petra Fázika, stredného záložníka Hostia. Každý víkend si menia službu podľa toho, ako majú zápasy. No keďže tento víkend hrajú proti sebe, musí za nich zaskakovať iný. ,,Doposiaľ nám to od začiatku sezóny vždy vychádzalo tak, že buď sme hrali v sobotu/nedeľu my alebo oni, čiže sme si to jednoducho vymieňali. Tento víkend vychádzala služba mne, no musel som si vziať voľno, aby som proti Fazovi mohol nastúpiť. V robote máme ešte takú nástenku, na ktorú si pripíname ústrižky z novín a navzájom sa podpichujeme. Futbal po pol roku zranenia mu chutí, čiže keď v sobotu vyhráme, Fazo to bude v robote ešte veľmi dlho pociťovať (smiech),” podpichol kolegu najskôr Sľažančan Miroslav Studený. Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. ,,S Mirim sa hecujeme už dlhšiu dobu. Keď som mu povedal, že chodím trénovať navyše, tak hneď v ten deň mi v robote vzal kraťase zo skrinky a išiel behať na bežecký pás, veď on nemôže byť horší (smiech). Každý týždeň si ale fandíme a podporujeme sa, ale teraz to bude o inom a kamarátstvo pôjde na 90 minút bokom, lebo na ihrisku si nič nedarujeme. V pondelok v práci sa chcem, samozrejme, radovať ja (smiech),” vrátil úder Hosťan Fázik.

HLASY HRÁČOV

Martin Fazekaš, stredný záložník Sľažian: ,,Začiatok sezóny hodnotím veľmi pozitívne, keďže sa zatiaľ nachádzame na najvyššej priečke v tabuľke. Najmenej sa nám podaril zápas v Topoľčiankach, nakoľko je to naše jediné jesenné zaváhanie. Tešia ma najmä výhry s Obycami či v Nevidzanoch, nakoľko to boli ťažké zápasy a dobré výsledky sa nerodili ľahko. Je všeobecne známe, že Hostie má veľkú kvalitu najmä smerom dopredu a vedia prekvapiť svojou technickosťou každého súpera. My ale máme veľmi vyvážené zohraté mužstvo a najmä hráme doma, kde sme už nejaký ten čas neprehrali. Nakoľko je to zápas kola, ľudí by mohlo prísť aspoň 200, ale nechajme sa prekvapiť. Mám taký pocit, že tesne vyhráme, povedal by som, že 2:1 a rozhodnúť by mohol Miro Studený.”

Obranu hostí bude dirigovať Miroslav Slama.

Obranu hostí bude dirigovať Miroslav Slama.

Jakub Gašparík, stopér Hostia: ,,Myslím si, že úvodná polovica bola z našej strany dobrá až na 2 prehraté zápasy, ktoré nás mrzia. Najlepšie sme hrali s Topoľčiankami, síce sme vyhrali len 2:1, ale hrali sme ako tím, bojovali jeden za druhého. Naopak, najhorší zápas bol jednoznačne v Čiernych Kľačanoch, i keď sme polčas vyhrávali 2:0, druhý sme úplne vyhoreli a súperovi okrem jedenástky padlo všetko. Sú aj také zápasy, musíme sa z toho poučiť. Čo sa týka súpera, Sľažany majú mix skúseností a mladosti, čiže dobre vyvážené mužstvo. Tak ako na každého súpera, aj na nich by mohla platiť tímovosť a premieňanie šancí. A postup? Ešte je skoro o ňom hovoriť, je pred nami ďalšia polka ligy a vyrovnaných zápasov, no keby sa to podarí, bolo by pekné, aby bola v Hostí ,šestka´. Divákov príde 150, stav bude 1:3 pre nás a rozhodne náš najlepší strelec Adam Bachan.”

Toľko pozvánka. Rande o prvé miesto VII. ligy C je na programe v sobotu o 13:30.

AUTOR: Erik Barát.