Sovy a sokolíci voňajú zlaté hniezdo

hulan

V troch siedmych ligách je hotovo, na vylúštenie čaká akurát áčko. Kto by bol povedal, že Čakajovce si postupovú potvrdenku nechajú na posledné kolá? Cabaj-Čápor je po Pyrrhovom víťazstve v Mojmírovciach späť v hre a v nedeľu musí vyhrať. Štartujeme o 17.00 h!

Pred pár týždňami sa už zdalo byť po všetkom. Čakajovce nič nedovolili Svätoplukovu (3:1), zdemolovali rozbehnuté Nové Sady (6:0) a šéf Peter Bojda mohol pomaly tlačiť majstrovské tričká. Kdeže! Unáhlil by sa. Vymaľované ešte nie je. „Sovy“ totiž doma nenašli recept na Hájske (2:2) a keďže Cabaj-Čápor dva dni po finále Campri Cupu vyhral v Mojmírovciach (2:1), opäť sa votrel do hry o postup. „V minulej sezóne sme boli takmer na dne tabuľky, teraz sme vyhrali Campri Cup a môžeme postúpiť do šiestej ligy, toto je hotová rozprávka,“ nadšene vraví stredný záložník Cabaja-Čápora Tomáš Húlan. „Neviem, či sme Hájske podcenili alebo to boli kvôli teplu, ale remízou sme si skomplikovali život. V šatni sme sa však porozprávali, tréner Paťo Andrášik rozdal pokyny, preto si myslím, že Cabaj-Čápor by pre nás nemal byť veľkou prekážkou,“ dumá Jaroslav Greguš, krajný záložník Čakajoviec.

Na jeseň v Cabaji-Čápore rozhodovali centimetre.

Na jeseň v Cabaji-Čápore rozhodovali centimetre.

Prvé Čakajovce majú dve kolá pred koncom 51 bodov, druhý Cabaj-Čápor 46. Jasné ako facka – ak líder v nedeľu vyhrá, titul má vo vrecku, ale keď prehrá a potom vyjde naprázdno aj v poslednom kole v Mojmírovciach a „sokolíci“ doma porazia Šurianky, poradie sa otočí. „Myslím si, že si to postrážime. Máme perfektný mančaft, funguje nám každá formácia, dobre pracuje aj vedenie. Keby sme si teraz prehrali titul, bola by to malá tragédia, akú si vôbec nepripúšťame,“ veští 23-ročný Greguš. „Hoci máme už len malú šancu na titul, vo futbale je možné všetko. Aj bez troch zo základu sa prídeme do Čakajoviec popasovať o postup,“ ženie do boja Húlan.

Cabaj-Čápor však pred šlágrom sezóny nemá na ružiach ustlané. Hoci minule ustál tlak „Urmínu“ a vďaka brankárovi Hollému získal tri body, stratil štyroch lídrov – stopér Kaduch a útočník Kompas zbadali od rozhodcu Bernáta piatu žltú v ročníku, krajní beci Varga a Ligač zas schytali červenú. Pyrrhovo víťazstvo. „Finále a derby za tri dni nás stáli veľa síl, ale určite sme pripravení tieto bojovné výkony predviesť znovu. Veď sme doteraz jediný tím, ktorý porazil Čakajovce,“ dvihol prst Húlan (30), šedá eminencia „sokolíkov“, nenápadný plejmejker. Mimochodom taktiež doktor na Katedre fyziky UKF.

Húlanove (vľavo) čítanie hry si tréner Svýba nevie vynachváliť.

Húlanove (vľavo) čítanie hry si tréner Svýba nevie vynachváliť.

Čakajovce sa vznášajú na vlne hernej pohody. Všetci to videli včera v Dolných Krškanoch, na zablatenom ihrisku domácich k ničomu nepustili a keby sa nešetrili, vyhrali by viac než len 2:0. „Nepotrebovali sme sa zraniť,“ vrátil sa k piatku Greguš a posvietil si na nedeľu. „O Cabaji-Čápore máme dosť informácií, boli sme sa na naň pozrieť v Mojmírovciach, kde hral zákerne a vykartovali sa mu hráči. To je pre nás menšie plus, ale nemôžeme sa na to spoliehať. Strašne veľa ľudí čaká, že to v nedeľu zvládneme a potvrdíme titul, ak si uhráme to svoje, vyjde to. Malo by sa ukázať, že máme kvalitnejšie mužstvo,“ tlmočí čakajovské myšlienky Jaroslav Greguš. Sebaisto sa preháňa po ľavej strane, nie je znať, že k futbalu sa vrátil po 6 rokoch.

Na Greguša si obrana hostí bude musieť dať pozor.

Na Greguša (vpravo) si obrana hostí bude musieť dať pozor.

Padli zaujímavé slová, pravda leží na ihrisku – Čakajovce verzus Cabaj-Čápor by ste si mali pripnúť do programu, najlepší rozhodca v oblasti Alojz Macho fúkne do píšťalky v nedeľu o 17.00 h. Buďte pri tom!

PREDPOKLADANÉ ZOSTAVY
ČAKAJOVCE:
P. Mako – G. Vnučko, P. Andrášik, R. Hrnek, V. Greguš – V. Kocian, P. Penzeš, M. Maga, J. Greguš – M. Ambróz, M. Šturdík.
CABAJ-ČÁPOR:
R. Hromádka – K. Bosák, M. Snovák, M. Hala, T. Tkáčik – E. Hanuška, T. Húlan, P. Laca, P. Snovák, K. Šima – J. Valovič.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška; Obec Dolné Obdokovce; Martin Kilian ml.