Svieže novinky z Babindolu

Teplanského skúsenosti sa na hrote budú hodiť.

„Malý Juventus“ poďakoval Imrichovi Filipkovi a na výprave do vyšších poschodí VII. ligy B zapriahol za povoz nové meno. Priniesol si aj hlavného kočiša.

Zo zaprášenej busty spravil z večera do rána modelársky majstrštyk – lebo hneď, ako prišiel, vyhral VIII. ligu B, v lapášskom tieni narazil futbalovú ropu a do Babindolu sa začalo chodiť s rešpektom. Reč je o Imrichovi Filipkovi. Po troch rokoch na striedačke čierno-bielych mu krivo nemôže povedať ani jeden zo 743 obyvateľov malebnej dedinky na nitriansko – vrábeľskom pohraničí. „Tri roky v Babindole ani trošku neľutujem, stretol som tu výborných ľudí. Rozhodol som sa, že zo zdravotných dôvodov si na pol roka oddýchnem. Čo bude potom a či budem otvorený novým ponukám, ešte neviem,“ vysvetlil Imrich Filipek. „Pánovi trénerovi Filipkovi sme vďační, za tri roky odviedol obrovský kus roboty,“ vzdal hold Mário Kúti, predseda a ľavý obranca. „Vo výbore sme hneď riešili nástupcu, kandidátov bolo viacero. Napokon sme zvolili toho, koho dlho a dobre poznáme,“ pridal šéf „malého Juventusu“ – lebo aj v Babindole najradšej obliekajú čierno – bielu.

Vo Filipkovej vitríne bude navždy svietiť aj nečakaná výhra v Jelenci.

Vo Filipkovej vitríne bude navždy svietiť aj nečakaná výhra v Jelenci.

Zahrajme si hádaj, na čo myslím: vlasy dozadu, útla postava, minulosť skvelého plejmejkra. Áno, proti Nitrianskym Hrnčiarovciam (1:0) už vykrikoval z lavičky Attila Oravec. Vtedy nad zlou koncovkou ešte mávol rukou, o týždeň v Čifároch (0:1) mu z nej už stúpal tlak, ešteže sa Babindolčania v nedeľu vybúrili na Pani (5:0) a mali si na čo pripiť. Za postrannými čiarami sa krčilo skoro sto divákov a vzácne sa zhodli: domáca hra mala hlavu i pätu. Nič dobré pre Hosťovú, kam sa partička špílmachra Štefana Levického rúti cez víkend. „Dostal som do rúk dobré a šikovné mužstvo. Ide mi o čo najlepšie výsledky, neprišiel som sem preto, aby som nič nedosiahol. Stred tabuľky je minimum, pozeráme vyššie, čas ukáže, či máme aj na niečo ozaj veľké. Pokiaľ by všetko fungovalo, ako malo, viem si predstaviť, že by sme v budúcej sezóne bojovali o postup,“ odvážne reční nový tréner Babindolu.

Oravec (úplne vľavo hore) pozná VII. ligu B ako svoju dlaň, s Dolnými Obdokovcami v nej raz vyhrali 12 zápasov v rade.

Oravec (úplne vľavo hore) pozná VII. ligu B ako svoju dlaň, s Dolnými Obdokovcami v nej raz vyhrali 12 zápasov v rade.

Keď si Oravec vybaľoval kufor na novej adrese, v šatni našiel Michala Teplanského. Presne toho Teplanského, ktorý pod ním kedysi v drese Dolných Obdokoviec strieľal gól za gólom. Teraz už točí ofenzívnu ruletu v Babindole s Andrejom Molnárom, Kristiánom Együdom a Samuelom Šulíkom. „Mišo je posila, kvalitný hráč. Pani dal hetrik, patrilo by sa, aby niečo priniesol chlapcom do kabíny. Ale nebolo to iba o ňom, u mňa hrajú futbal jedenásti a nie jeden. Nedostali sme gól, čiže dobre pracovala aj obrana s brankárom Adamom Kováčom,“ zalizuje sa Attila Oravec.

Teplanského skúsenosti sa na hrote budú hodiť.

Teplanského skúsenosti sa na hrote budú hodiť.

Budeme bystro sledovať, či sa okysličenému Babindolu bude dariť aspoň tak ako jeho presláveným paradajkám.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Facebook FK OcÚ Babindol; BFC Dolné Obdokovce; Ema Teťulová.