V Hosťovej a N. Hrnčiarovciach bude horieť tráva

HOST HRNC

Vrábeľsko-nitrianska siedma liga sa spolu s galantsko-šalianskou a „šestkou“ prebúdza. Chystá sa veľký boj o titul spolu s množstvom derby zápasov.

O titul kvarteto

Niekto by si možno povedal, že to na jar bude medzi Jelencom, Dyčkou a Brančom. No netreba odpisovať ani Vinodol – zverenci trénera Petra Obolžinského strácajú na prvý Jelenec päť bodov a na duo Dyčka-Branč zhodne po tri. Čo sa týka najlepšieho kanoniera, buďme realisti: pokiaľ Grebáča nepostihne zranenie, v tabuľke strelcov bude v hre už len druhé miesto, na ktoré má permanentku Szombat z Jelenca. Ak Lúčnica dohrá súťaž, bude oslavovať každý bodík. Vyššie sa chcú posunúť aj ambiciózne Nitrianske Hrnčiarovce, ktorých starí páni sa nedávno stali haloví majstri oblasti. Nechajme sa teda prekvapiť, kam to nakoniec ,,vykopne“!

Kto vyhrá 7. ligu B?

View Results

Loading ... Loading ...

V prvom jarnom kole sa stretnú v dvoch nedeľných mačoch o 14.30 h štyria odvekí rivali. Poďme si to rozmeniť na drobné.

HOSŤOVÁ (5.) – POHRANICE (9.)

Aj keby bol jeden z týchto dvoch tímoch prvý a druhý posledný, je to jedno. Geszte a Pográň vedia vo vzájomných zápasoch namiešať vždy to pravé futbalové divadlo. Jedno je isté: rozhodcovia Karol Gajan a Erik Šimák budú mať čo robiť. Domáci prežívajú po minulej „sezóne hrôzy“ úspešný ročník. Branč porazili v oslabení, keď prehrávali po polčase 3:0. „Zápas snov, ktorý je raz za život,“ hovorili ľudia v Hosťovej. Porazili taktiež Babindol a Nitrianske Hrnčiarovce. Príučku však dostali na Dyčke a s Vinodolom. V prvom kole sa odvekí rivali rozišli v Pohraniciach po remíze 3:3, na čo spomína aj tréner Martin Slovák: „Bolo to prvé kolo, od 41. minúty sme mali vylúčeného hráča, čím sa hra vyrovnala. Mali sme rozhodnúť už prvý polčas, naopak v druhom sme ešte niekoľko minút pred koncom vyhrávali, ale dostali sme vyrovnávajúci gól a potom Peťo (Slovák) trafil od polovice spojnicu.“ Iné ako výhru si teraz ani nepripúšťajú. „Nepripravujeme sa nijako špecificky, bude to nervózny zápas, v ktorom budeme chcieť doma získať tri body,“ povedal kouč Hosťovej Martin Slovák.

Obranu Pohraníc bude strážiť aj Peter Ivaška (6).

Obranu Pohraníc bude strážiť aj Peter Ivaška (6).

Pográň má za sebou solídnu jeseň. Dúfame, že sa nikto neurazí, keď napíšeme, že až prekvapivo dobrú. Debakel vo Vinodole odčinil dvojnásobný v Lúčnici, avšak už s víťazným koncom. Zelení bodovali naplno aj u jej dvoch susedoch. Šokujúca výhra na Dyčke, ktorá je už teraz pozlátená v obecnej kronike, ako aj prestrelka v Žitavciach, ktorú taktiež zvládli na výbornú. Neskôr prišlo v Jelenci, s Babindolom, v Hrnčiarovciach a s Čifármi suchšie obdobie, nič to však nemení na tom, že Pohraničanov kľudne môžeme pasovať za čierneho koňa ligy. „Veľa bodov sa na jeseň postrácalo v posledných minútach, napríklad so Štitármi sme vyhrávali 2:0 a nakoniec sme remizovali 2:2, alebo s Čifármi, kde sme tesne pred koncom dostali vyrovnávajúci gól.. V globále som ale s priebežným umiestnením spokojný a myslím si, že stojíme tak v tabuľke, na čo sme aj výkonnostne mali,“ zhodnotil tréner Pohraníc Štefan Hók. Zrkadlo pravdy im do jari môže vystaviť už nedeľné vybičované derby: Bude to vyhecovaný zápas, keďže je to susedná dedina. Cieľom je, aby sme odtiaľ doniesli aspoň ten bod, čo nám oni na jeseň vzali doma pri remíze 3:3,“ zakončil tréner zelených.

Kto vyhrá derby?

View Results

Loading ... Loading ...

NITRIANSKE HRNČIAROVCE (8.) – ŠTITÁRE (10.)

Ďalšie derby dvoch celkom susedných dedín. Domáci si dali ešte na konci jesene do jari predsavzatie, že sa chcú v tabuľke vyšplhať do prvej pätky. Budú hrať viac zápasov doma. Za zmienku stojí porážka Dyčky a triumf v Golianove. Za klobúk si však nedajú prehry o jeden gól v Žitavciach, v Hosťovej a už dupľom nie o tri góly vo Vinodole a o šesť doma s Jelencom. Jeseň v krátkosti zhodnotil tréner Tibor Fiksel: „Keby sme na jar boli kompletní a kostra mužstva chodí aj na zápasy vonku, máme na to, aby sme skončili do tretieho miesta. Verím, že sa to do jari radikálne zmení a nastane u nás herný aj tabuľkový progres. Máme deväť zápasov doma, čiže aj smelé očakávania.“ Prvý zápas, hraný v Štitároch, sa skončil po góle domáceho Geletiča a hosťujúceho Betáka z pokutového kopu 1:1. „Na jeseň v Štitároch sme boli herne lepší, no domáci boli bojovnejší, takže sa zrodila zaslúžená remíza. Určite to bude aj teraz zápas v priateľskom duchu. Sme mužstvo, ktoré dostáva veľmi málo žltých a červených kariet, so Štitármi nemáme zlé vzťahy, takže sa všetci na zápas veľmi tešíme,“ peknými slovami zakončil odhodlaný tréner domácich.

V bráne či v poli, Ľuboš Lacina (v strede) je opora Štitáre.

V bráne či v poli, Ľuboš Lacina (v strede) je opora Štitáre.

Štitáre by sa dali pomenovať spolu s Pohranicami ako druhý čierny kôň súťaže. Zdobí ich najmä remíza s Brančom, derby výhra v už odstúpenom „béčku“ Kolíňan. Veľkou zaujímavosťou je, že Štitáre majú tým pádom doposiaľ na konte len dve výhry (Paňa a Golianovo) a sú remízovým kráľom súťaže (5 remíz). „Čo sa týka jesene, určite sme čakali viac. Pohoreli sme na súperoch, s ktorými sme určite chceli bodovať. Namotivovala nás výhra v Kolíňanoch, kde sme prehrávali už v 20. minúte 0:2, ale dobrou hrou sme stav otočili.“ Derby dvoch susedných dedín by sa dalo nazvať aj ,,podzoborské derby“. Ani podľa funkcionára Kósu nebudú praskať nohy. „Viem potvrdiť slová trénera domácich. Medzi nami zdravá rivalita je, ale v rámci slušnosti, povedal by som, že máme až nadštandardné vzťahy. Veľmi sa tešíme na zápas, dúfam, že príde 200 ľudí, minimálne remízu odtiaľ chceme doniesť. V prípravných zápasoch sme doposiaľ ani neprehrali, takže máme zdravé sebavedomie a sme plne pripravení,“ povedala štitárska stálica Edmund Kósa.

Kto vyhrá derby?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: Martin Kilian ml; Facebook J. F.