V mori legionárov Kolon utopil Bodok

IMG_2025

S mladučkým Romanom Ácsom v bráne Dolných Obdokoviec sa nik nepáral, a tak sa tvrdý pragmatizmus Kolíňan rovnal potlesku 300 divákov. VI. liga Oblastného futbalového zväzu v Nitre v prvom kole servírovala pikantné derby, videli sme šesť gólov, jeden z 30 metrov, krásne robinzonády a dokonca aj nosidlá.

Keď hlásateľ Marek Tigyi oznamoval zostavy, lokálpatriotom skoro zabehlo pivo z Down Baru – z 22 hráčov boli len traja čistokrvní Dolnoobdokovčania (Ács, Maťo, Čerman) a rodených Kolíňančanov bolo ešte menej, iba Tasáry a Ballabáš.

Sedemnásti legionári sa však v prvom polčase motali okolo šestnástky ako okolo horúcej kaše. „Je obrovské teplo, máme len jedného náhradníka, hrajme trochu taktickejšie, vravel som chalanom pred zápasom. Takže odmietam, že by sme sa báli hrať, iba sme v prvom polčase rozmýšľali dopredu,“ odhalil stratégiu Alfonz Višňovský, tréner Kolíňan. Publikum prebudili iba Michalík a Turan, tiahlymi jedovkami nechali vyniknúť brankárov Strapeka a Ács. Až príliš vyrovnanú partiu vyslobodil hvizd výborného rozhodcu Róberta Šimáka v druhej minúte nadstaveného času, ktorý nebol pre srandu králikov, veď pokiaľ Čermana po praskajúcej zrážke odniesli nosidlá, chvíľu to trvalo.

Pri Čermanovi sa šuškalo o zlomenej lícnej kosti.

Pri Čermanovi sa šuškalo o zlomenej lícnej kosti. Skoré uzdravenie!

Po prestávke už rivali vyliali bandasky s umením a krásne akcie tiekli z jednej strany na druhú. Deviaty roh Čambala hlavou dorazil Michalík a Dolné Obdokovce viedli 1:0, lenže potom si na 15 minút zdriemli. Tasáry a Mako obiehali domácich obrancov jedna radosť, finálna prihrávka vždy frčala na 16 metrov, prvú zaštepil Turan, druhú Čiffáry, tretiu Bisák, a tak sa BFC zobudil v 64. minúte do stavu 1:3. Studená sprcha! „To by sa nemalo stávať, že keď dáme gól, hneď dostaneme tri. Obzvlášť doma. Lacné góly poznačili našu psychiku, štvrtý nás zase zrazil na kolená… V druhom polčase boli Kolíňany efektívne, u nás nastala chyba v koncentrácii,“ poukázal Ján Mészáros, tréner domácich.

Hroťák hostí Bisák hýril aktivitou.

Hroťák hostí Bisák hýril aktivitou.

Bodočanov šiel trafiť šľak, z lanskej výhry nad Kolíňanmi 2:0 nezopakovali zhola nič. Hoci Michalík exportnou pravačkou znížil na 2:3, hneď vzápätí si slovo vypýtal Turan – z 30 metrov zavraždil pavúkov v pravom Ácsovom vinkli. Na tabuli 2:4 a psychika Dolných Obdokoviec na nule. Bravó, Kolíňany, tak sa chytajú ryby! „Korektný zápas, žiadne okopávačky, dobrý výkon rozhodcov. Bodok bol kvalitný súper, veď Čambalove štandardky boli vždy pol góla. Náš pragmatický futbal a technická zručnosť v ofenzíve rozhodli. Potešila ma i novozložená obrana. Keď sme prehrávali, nezložili sme sa, dupli sme na plyn, otočili. Zaslúžili sme si vyhrať,“ rozoberal Višňovský.

Po poslednom hvizde sa domáci pratali stratiť do šatne, zatiaľčo asi 30 ultras z Kolíňan tlieskalo, tlieskalo, tlieskalo… A tlieskalo. „Gratulujem súperovi, hral dobrý futbal, dal krásne góly, víťazstvo si zaslúžil. Myslel som si, že máme dobre vyskladané mužstvo, no vybuchli sme vzadu. Ale veľké závery by som ešte z tejto prehry nerobil,“ povedal Ján Mészáros.

SLOVÁ NAJLEPŠÍCH
Juraj Michalík, útočník Dolných Obdokoviec: „Určite sme nepredviedli všetko, čo v nás je. Mali sme na viac. V obrane nám chýbala rýchlosť, vpredu som si rozumel s Martinom Čambalom a Paľom Búšom, no nestačilo to. Góly sme dostali po našich hrubých chybách. Mohli sme podať bojovnejší výkon. Myslím si, že facka v prvom kole nám pomôže a nabudúce vo Veľkom Cetíne určite budeme hrať lepšie.“
Matúš Turan, stredný záložník Kolíňan: „Sami sme boli prekvapení z výsledku. Ale hrali sme dosť dobre, dobre sme zvládli derby, zaslúžili sme si vyhrať. Víťazstvo nás teší o to viac, že sme ho dosiahli s iba jedným hráčom na striedanie. Minimálne o gól, možno o dva, sme boli lepší. Zdalo sa mi, že Bodok v druhom polčase strácal silu. Keď to pôjde touto cestou v sezóne aj naďalej, budeme maximálne spokojní.“

FAKTY
Dolné ObdokovceKolíňany 2:4 (0:0).
Góly: 49. a 69. Michalík – 54. a 71. Turan, 59. Čiffáry, 64. Bisák. R Šimák, ŽK: Maťo, Lidik, Baňár – Pelech, Igaz, 300 divákov. Strely na bránu: 5 – 5. Strely vedľa brány: 7 – 5. Rohy: 11 – 5. Ofsajdy: 1 – 2. Fauly: 11 – 10. BFC: R. Ács – M. Čerman (27. Š. Lidik), J. Maťo, M. Černý, T. Snop (65. A. Baňár) – Š. Borota, P. Búš, M. Čambal, Pa. Kazán (79. A. Ďuriš) – J. Michalík, A. Habdák (56. Z. Uharček). Tréner: Ján Mészáros.
TJ: M. Strapek – R. Ballabáš, M. Igaz, A. Szórad – P. Tasáry, A. Čiffáry, P. Pelech, T. Michalička – P. Mako, M. Bisák, M. Turan (88. L. Pánis). Tréner: Alfonz Višňovský.

FOTKY
IMG_1953 IMG_1954 IMG_1968 IMG_1974 IMG_1980 IMG_1994 IMG_1998 IMG_2001 IMG_2003 IMG_2006 IMG_2007 IMG_2022 IMG_2025 IMG_2030 IMG_2031 IMG_2047 IMG_2059 IMG_2063 IMG_2072

AUTOR: Martin Kilian ml.