Víkendové šlágre v Jelenci a Machulinciach

IMG_6531

Počas tohto víkendu sa stretnú v zápasoch o čelo ,,starí známi”. V 7. lige B to bude duel Jelenec – Branč a ,,v céčku” priamy súboj o prvé miesto Machulince – Neverice.

Pod Gýmešom to bude zápas o život, veď prehra 4:0 z jesene bolí domácich ešte teraz. Vianočný Moget Cup siedmych líg pre nich dopadol bronzovo, čo je ďalší pekný výsledok poctivej jeleneckej roboty. Brančania síce na Moget cupe dieru do sveta nespravili, no jarná kanonáda svojich súperov je viac ako očividná. Vyhrá vrábeľsko-nitriansku 7. ligu B Dyčka, Branč, alebo Jelenec? Hviezdny triplet sa strojí na veľký súboj!

Pohľad do 7. ligy C – Machulince sa udržali na prvom mieste len týždeň, po víkende tam môžu vzostúpiť opätovne, hostia rivala z Neveríc. Nadstavba v ,,céčku” má grády, každý týždeň sú minimálne dva-tri šlágre, ktoré sú lahôdkami v očiach divákov. Bude záver sezóny na spôsob anglickej Premier league, teda boj do posledného kola?

Jelenec (3.) Branč (2.)

  • Gýmeš mal po jeseni najlepšiu východiskovú pozíciu, no prehrou v Žitavciach a remízami s Vinodolom a v Pohraniciach sa prepadol až na tretie miesto. Ak chce ešte pomýšľať na boj o prvú priečku, v nedeľu musí bezpodmienečne vyhrať. Najlepším strelcom tímu je Martin ,,Sova” Szombat so 41 gólmi, na prvého Grebáča z Dyčky stráca už len 4. Ak namieša tréner Juraj Ágh víťaznú taktiku, víťazstvo nad rivalom sa bude oslavovať dlho, veď svojmu súperovi majú čo vracať (jesenná prehra 0:4).
  • Hviezdna družina Branču na čele s kapitánom Mariánom Hadom je zatiaľ tím jari. Totižto, ak nerátame prvé kolo v Pani (1:3), tak zverenci trénera Zoltána Čekeya všetko bijú minimálne o štyri góly. Najlepší strelec tímu a súčasne tretí najlepší strelec ligy Juraj Richrárech skóroval 24-krát. Nezabúdajme, že Branč hrá ešte o dva týždne na Dyčke a má zápas k dobru. Ak ju nechce dostať na koňa, misia v Jelenci je jasná.
  • Chýbajú: Š. Zeman (otázny štart), L. Miškovič (obaja zranenie triesla) – M. Jantoška (moderovanie MS v hokeji).
  • Martin Szombat, útočník Jelenca: ,,Musím povedať, že pred zápasom sme dosť vyhecovaní. Podľa môjho názoru bude výborný, u nás sa chystá aj početná divácka kulisa. Asi menej ako 200 ľudí nebude. Čo sa týka súpera, vieme, že má kvalitný tím, vyhrávavysoko doma aj vonku, no máme mu čo vracať z jesene. Hlavne,nech to chalani postrážia vzadu, ja to už vpredu vybavím (smiech). Iné ako víťazstvo neberieme, našou výhodou je domáca pôda a podpora skalných. Môj tip je 2:1, bolo by pekné, keby rozhodnem.”
  • Juraj Richrárech, útočník Branču: ,,Nálada v tíme je výborná, či na ihrisku  alebo mimo neho. Máme skvelú tréningovú morálku, čo určite prispeje na kvalite nedeľného zápasu. Hráme kompaktne, sme ochotní zabojovať jeden za druhého, to je naša výhoda. Jelenec chce postúpiť do okresu ako aj my. Musíme si dať pozor najmä na druhého najlepšieho strelca Szombata, všetko sa však rozhodne priamo na ihrisku, verím, že pri kvalitnom a férovom futbale. Z Branču ide mikrobus ľudí, a príde veľa aj mimo neho, myslím tak 250. Berieme akýkoľvek výsledok s trojbodovým záverom. Kto rozhodne je nepodstatné, hlavne nech vyhráme ako tím.”
Rivali nastúpia proti sebe opäť. Ustráži reprezentant Had druhého najlepšieho strelca Szombatha?

Rivali nastúpia proti sebe opäť. Ustráži reprezentant Had druhého najlepšieho strelca Szombata?

Machulince (2.) Neverice (1.)

  • Machulince mrzí azda najviac jarný domáci výbuch proti Hostiu (0:5), inak stratili len v Sľažanoch. Zdobí ich mladická dravosť, behavosť, kombinačnosť a dobrý kolektív vedený ostrieľaným taktikom Milošom Lukáčom. Ak sa nechcú oddialiť od vytúženého cieľa, ktorým je šiesta liga, nesmú v nedeľu lacno predať kožu. Bude to zápas sezóny VII. ligy C, alebo si aktéri pripravia ešte niečo väčšie na posledné kolo v Nevericiach?
  • Nikdy ľadové ,,NeverIce” skrehli až v Martine. Už asi každý vie o ich 27 zápasovej sérii bez prehry spred toho zápasu. Machulince si budú musieť dať pozor najmä na Viglackého a útočné pušky Jozefa Tótha s Oskárom Kukučkom. Jedovky dokáže vytiahnuť z portfólia aj ,,ex-Tesárčan” Halmeš. Čo strojí na oponenta tréner Miroslav Minár?
  • Chýbajú: D. Gálik (otázny štart) – nikto.
  • Ch. Beňo, stredný záložník Machuliniec: ,,Tento zápas berieme ako každý iný, dramaticky to neprežívame. Myslím si, že máme hlavne dobrú obranu a útok, to sú naše silné stránky a držíme za jeden povraz. Súper je favorit, my môžme len prekvapiť. Vieme o nich to, že strieľajú veľa gólov, čo ale u nás platiť nebude, lebo Adam Kunský ich vygumuje (úsmev). Tóth a Kukučka sú pre nás azda najväčšie hrozby. Miro Minár je môj dobrý kamarát a veľký taktik, ale ja ho už mám prečítaného (smiech). Ľudí bude tak podľa počasia, ak bude dobré, tak minimálne dvesto, veď Obyce, Topoľčianky alebo Hostie hrajú v sobotu. Môj tip na výsledok je 2:0, jeden dá z penalty Kováč a druhý pridá Dodo (Ondrejka).”
Beňo (v žltom prvý zľava) je vo forme. Napruží sieť neverickej brány?

Beňo (v žltom tretí zľava) je vo forme. Napruží sieť neverickej brány?

  • L. Tóth, stredný záložník Neveríc: ,,Celý tím je pred zápasom namotivovaný, určite chceme vyhrať, priblížiť sa k celkovému triumfu. Machulince hrajú veľmi pekný útočný futbal, čo je ale aj naša zbraň. Sústredíme sa hlavne na seba, máme kvalitných hráčov na každom poste, ostatné nechávame na trénera. Tešíme sa, že po treste sa vracia náš kapitán Paulovič, čo je pre nás psychická ale aj fyzická vzpruha. Som optimista, vyhráme 0:2, góly dá Jozef Tóth, ktorý má už dva zápasy suchoty a Oskár Kukučka. Ale už by sa patrilo, aby sa presadil aj Adam Víglacký (smiech). Aj kulisa bude dobrá, dúfam, že aspoň 200 ľudí si nájde cestu do Machuliniec”.
Neverice majú všetko vo vlastných rukách. Bude to platiť aj po nedeli?

Neverice majú všetko vo vlastných rukách. Bude to platiť aj po nedeli?

 

Oba výkopy sú naplánovené na nedeľu 16:30. Pre aký zápas sa rozhodnete?

Autor: Erik Barát.
Foto: Eva Homolová, obfz.sk.